Росія недоговороздатна — нема потреби її запрошувати на саміт щодо формули миру, — нардеп

Ілюстрація: pixabay.com

Російська сторона на сьогодні недоговороздатна, тому нема потреби й сенсу її запрошувати на майбутній саміт за формулою миру, ініційований президентом України Володимиром Зеленським. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився народний депутат України, заступник голови комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв.

“Я не бачу практичної користі від присутності Російської Федерації з тим режимом, який зараз є, на такому саміті. Він не договороздатний, як ми це бачимо”, — сказав депутат. 

Він зауважив, що якби формула миру президента Зеленського була прийнята Російською Федерацією, то і проведення подібного саміту не знадобилося б.

“Ми б сіли за стіл переговорів і розписали ці пункти й графік їхнього виконання: як швидко російська армія залишає території, окуповані з 2014 року і до сьогодні, як швидко вони видадуть нам своїх воєнних злочинців, виплатять репарації тощо. Тому номінальна присутність людей, які не ухвалюють рішення або не поділяють цієї позиції, не поділяють формули миру, нікому не цікава. У будь-якому іншому випадку немає сенсу їх запрошувати”, — вважає Чернєв.

Якщо щось трапиться і в Росії зміниться влада, прийдуть люди, які готові на діалог або на цю формулу миру, можливо, тоді й буде їхня присутність виправдана, доповнив парламентарій. 

Що стосується того, якими можуть бути цілі та підсумки, то, на думку Чернєва, на заході такого формату можна зібрати коаліцію країн, які готові будуть підписати колективний договір про створення спеціального трибуналу для того, щоб ініціатори цієї війни сіли на лаву підсудних. 

“Одним із результатів такого саміту може бути якраз-таки підписання договору про створення спеціального трибуналу. Також можуть бути ухвалені спільні рішення щодо виплати репарацій. Ми розуміємо, що, напевно, основним органом для ухвалення подібних рішень є все ж таки Генасамблея ООН. Але ось такі схожі рішення можуть бути ухвалені й підтримані тією кількістю наших партнерів, які приїдуть на саміт. Для того, щоб далі надати більшої політичної ваги та дати поштовх для таких рішень на Генасамблеї ООН”, — поділився думкою депутат. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський запропонував провести саміт формули миру в одній із європейських столиць. Він наголосив, що Україна прагне якомога швидше закінчити війну. У вересні минулого року Київ представив формулу миру, яка включає 10 пунктів. Для її обговорення на всіх рівнях і пропонується проведення саміту.

Прямий ефір