Протести в Білорусі: підліток отримав 5 років за “коктейль Молотова”

Фото TUT.BY

У Гомелі 16-річний Микита Золотарьов отримав п’ять років виховної колонії у справі про “коктейлі Молотова”.

Про це повідомляє UATV з посиланням на TUT.BY.

Разом із Золотарьовим у справі проходили 29-річний Леонід Ковальов і 26-річний Дмитро Корнєєв, які отримали шість і вісім років колонії відповідно.

Усіх трьох звинувачували в незаконному виготовленні вибухових речовин, насильстві або погрозі застосування насильства щодо співробітника міліції, участі в масових заворушеннях, а Ковальова додатково ще і в їхній організації та залученні неповнолітнього у вчинення злочину.

Пізніше прокурор перекваліфікував обвинувачення Ковальову на ч. 1 ст. 13 і ч. 2 ст. 293 КК “Приготування до участі в масових заворушеннях”. Щодо Корнєєва та Золотарьова звинувачення також перекваліфіковано – на приготування до участі в масових заворушеннях.

За попередньою версією слідства, Ковальов виготовив два “коктейлі Молотова”, перевіз їх у центр міста і сховав в одному з дворів. Увечері 10 серпня він приїхав у район проведення протестних мітингів, де підшукав виконавців свого злочинного плану – Корнєєва та Золотарьова. Чоловік передав новим знайомим “коктейлі Молотова” для того, щоб вони підпалили стіну якогось будинку, а потім став переконувати їх зробити більш радикальні дії – підпалити міський автобус або автозак. На шляху молоді люди зустріли військовослужбовців військової частини та кинули “коктейлі” в їхній бік. Скляна пляшка впала біля військових і розбилася об асфальт.

Раніше суд у Мінську засудив журналісток польського телеканалу “Белсат” Катерину Андрєєву і Дарину Чульцову до двох років колонії загального режиму.

Також правозахисники повідомляли, що в Білорусі розпочалася нова хвиля жорстоких репресій.

Прямий ефір