Пропаганда геноциду українців – це десятирічна політика державного рівня в Росії, яка призвела до війни, — експерт

Ілюстративний колаж: cpd.gov.ua

Заклики пропаганди щодо геноциду українців в Росії звучать десятиріччями. Саме така політика на державному рівні проти українського народу і призвела до повномасштабної війни проти України. Про це сьогодні, 31 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Якщо ми подивимося на політику геноциду, політику знищення, політику воєнних злочинів, це все починалося з середини 2000-х років, коли російська пропаганда почала розповідати про те, що на Росію може готуватися напад”, — сказав він.

Водночас на російському телебаченні почали критикувати політику країн колишнього СРСР, націлену на інтеграцію із Заходом, сказав Мусієнко.

“Далі, у 2014 році це переросло в політику ненависті й агресії в інформаційному полі. Розумієте? Не дарма у російського журналіста Красовського є вирок від українського суду за заклики до геноциду. Це свідома політика Росії, яка спрямована на розпалювання ненависті, що призвело до того, що ми побачили”, — зазначив він.

Експерт наголосив, що росіянам роками “вливали” цю політику ненависті через роспропаганду, тому її представників також мають бути осуджені на міжнародному рівні.

“У цьому винен не тільки Путін, а й уся вертикаль влади, зокрема інформаційна складова, яка призвела до цих жахливих злочинів військовослужбовців. Це все настільки було підготовлено… Це такий колосальний масштаб злочинів, що сказати, що в цьому винні тільки якісь військові підрозділи — нічого подібного. Це все проводилося на державному рівні”, — акцентував Олександр Мусієнко.

Читайте також: Жахи окупації на Київщині: реальні історії українців (ВІДЕО)

Прямий ефір