Програму співпраці з МВФ Україна планує підписати в першому кварталі 2020 року, – Несходовський

Фото UATV

Україна може підписати програму співпраці з Міжнародним валютним фондом на початку 2020 року. Це важливо для нашої держави, тому що допоможе налагодити співпрацю з іншими міжнародними організаціями та країнами.

Про це в студії телеканалу UATV розповів директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

“У цей момент ми не так сильно потребуємо цих коштів, тому що вони надходять не в бюджет. Деякі кажуть, що тоді ми могли б не виходити з пропозиції про облігації внутрішньої державної позики. Але це не зовсім так. Гроші надходять в резерв Національного банку, тому вони не впливають на ту суму, яку нам треба буде залучати на міжнародних ринках. Але разом з тим, в нас має бути програма співпраці (з МВФ – ред.). І я думаю, що цю програму в першому кварталі 2020 року ми затвердимо. Вона потрібна нам для того, щоб ми могли, можливо, співпрацювати з іншими міжнародними організаціями, з іншими державами”, – розказав Ілля Несходовський.

Наявність програми співпраці з МВФ буде важливим сигналом для партнерів нашої країни, зазначає гість студії.

Із сьогоднішнього дня, 14 листопада, місія МВФ продовжить свою роботу в Україні. Директор управління МВФ з питань Європи Пол Томсен позитивно оцінив зміни, які відбулися в нашій державі за останній час. Так, за його словами, за останні роки Україна дуже успішно стабілізувала макроекономіку, проводить хорошу фіскальну та монетарну політику, забезпечує незалежність центрального банку, почала очистку фінансового сектора. Але директор Інституту соціально-економічної трансформації наголошує, що розслаблятися зарано, адже Україні не вистачає стабільності в цих сферах.

“Щодо позиції, озвученої представниками Міжнародного валютного фонду: так, ми показали дуже хороші результати. Але проблема полягає в тому, що у нас може різко змінитися політика. Також погана ситуація складається через війну та інфляцію. Це все змусило нас приймати правильні рішення. Але популізм у нас не викорінений. Тобто, ми все одно можемо в будь-який момент щось зіпсувати. Нам необхідно працювати над забезпеченням стабільності фінансової, фіскальної та монетарної політики”, – зазначив гість студії.

Телеінтерв’ю з Іллею Несходовським дивіться в програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV сьогодні, 14 листопада, о 21:00.

Підготувала Альона Воробйова, UATV

Прямий ефір