Про плачевний стан ЗС РФ повідомляють військові експерти та аналітики — гостро не вистачає людей і техніки (ВІДЕО)

Знищена російська техніка. Фото: zsu.gov.ua

За дев’ять місяців повномасштабної війни в Україні разом із захопленими в перші дні вторгнення територіями російська армія втратила і величезну кількість солдатів, і військової техніки. Наразі військові експерти та аналітики повідомляють про плачевний стан справ у ЗС РФ. Особливо напередодні ймовірного нового наступу української армії. Противнику не вистачає озброєння, боєприпасів, людей і мотивації, повідомляє FREEДОМ.

Чинна російська армія до початку повномасштабного вторгнення налічувала понад 700 тисяч військовослужбовців. Однак спочатку на фронті задіяли не всіх. Серйозні втрати вбитими і пораненими — а це за різними оцінками може становити до 300 тисяч — змусили командування оголосити в Росії часткову мобілізацію.

“У російській армії жахлива нестача живої сили. Мобілізація ніяк не виправить її скрутне становище на фронті, тому що не можна в сучасній війні воювати ненавченими людьми”, — заявив військовий експерт Павло Лузін в інтерв’ю виданню “Важные истории”.

Росії гостро не вистачає не тільки людей, а й техніки. За підрахунками видання “Важные истории”, російська армія втратила до 67% усіх своїх боєздатних танків і до 27% бронетехніки. Величезну кількість техніки та боєприпасів російська армія кинула під час втечі з Харківської області. І тепер ці бойові машини та артилерійські системи успішно використовують Збройні сили України. А Кремль змушений звертатися по зброю до Ірану та Північної Кореї.

“Ми бачили, що Росія, можливо, від розпачу звертається до таких країн, як Іран, з проханням надати товари, які вона не в змозі виробити або придбати іншими способами. Дещо з цього є відображенням експортного контролю, санкцій, економічних заходів, які ми запровадили проти Росії. Річ у тім, що у них немає можливості нормально виробляти, імпортувати ключові ресурси, які їм потрібні, і тому вони звертаються до Ірану”, — повідомив представник Державного департаменту США Нед Прайс.

Останніми тижнями Росія перейшла до використання крилатих ракет повітряного базування. Самі ракети вироблялися у 80-ті роки і були розраховані на ядерний заряд. Як повідомляють у Міноборони Великої Британії, тепер росіяни змушені замінювати ядерні боєголовки близьким за вагою баластом, щоб зберегти траєкторію польоту.

“Така інертна система все ж завдасть певної шкоди за рахунок кінетичної енергії ракети і невитраченого палива, але навряд чи зможе забезпечити шкоду по поставлених цілях. Якими б не були наміри Росії, ця імпровізація підкреслює ступінь виснаження російських запасів ракет дальньої дії”, — йдеться в офіційному звіті відомства.

На відновлення втраченої за 9 місяців війни в Україні техніки Росії знадобиться понад 10 років роботи заводів. І йдеться не про нові сучасні зразки.

“Правда в тому, що в Москви немає суперсучасної зброї, яку вона демонструє на військових парадах, це всього лише удавання. Вони не в змозі її виробляти, тому звертаються до зарубіжних країн”, — сказав заступник голови Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в інтерв’ю виданню La Repubblica.

Також у Росії закінчуються радянські запаси артилерійських снарядів. За оцінками військових експертів, до кінця року російська армія відчуватиме “снарядний голод”. Виробляти нові на достатньому рівні оборонні підприємства зараз не можуть. Вони відрізані від постачання західного обладнання, запчастин і матеріалів. Усі ці фактори призводять до того, що Росія одну за одною втрачає раніше захоплені території України.

Читайте також: Армія РФ на українському фронті використовує танки Т-62 та зброю часів Другої світової війни, — Грабський

Як повідомлялося раніше, Росія має намір продовжувати наступ на Павлівку і Вугледар Донецької області, попри те, що зазнає на цьому напрямку великих втрат. Такі дані публікує британська розвідка. Там додають, що на цій ділянці фронту зосереджені великі сили обох сторін: боротьба триває за вогневий контроль над сухопутною лінією постачання тимчасово окупованого Криму.

Прямий ефір