Інтенсивні бої на Донеччині, обстріли Херсона — ситуація на фронті та прогнози (ВІДЕО)

ЗСУ. Фото: zsu.gov.ua

Росія має намір продовжувати наступ на Павлівку і Вугледар Донецької області, попри те, що зазнає на цьому напрямку великих втрат. Такі дані публікує британська розвідка. Там додають, що на цій ділянці фронту зосереджені великі сили обох сторін: боротьба триває за вогневий контроль над сухопутною лінією постачання тимчасово окупованого Криму, повідомляє FREEДОМ.

У районі Павлівки та Вугледара Донецької області — найінтенсивніші бої. Росія кидає на цей напрямок величезні сили і зазнає великих втрат. Однак жодного успіху не досягає, зазначає британська розвідка.

“Цей район залишається територією запеклих боїв, імовірно, почасти тому, що Росія вважає, що ця територія може стати стартовою точкою для майбутнього великого наступу на північ, щоб захопити решту контрольованої Україною Донецької області. Однак росіянам навряд чи вдасться сконцентрувати достатньо професійних військ для оперативного прориву”, — йдеться у зведенні розвідки Міністерства оборони Великої Британії від 27 листопада у Twitter.

Запеклі бої тривають також і на підступах до Бахмута. У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили, що відбили російські атаки поблизу Опитного, Соледара, Бахмутського та Яковлівки. А на Сватівському напрямку ініціатива на українському боці. Там ЗСУ продовжують метр за метром відтісняти російські сили.

Начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай зазначає, що успіх у районі Кремінної та Сватового зумовлений слабкою підготовкою мобілізованих росіян. Міноборони Росії намагалося закрити дірки на цій ділянці фронту.

“Дуже сподіваюся, що найближчим часом уже від ЗСУ ми почуємо хороші новини щодо деокупації Кремінної та Сватового. І далі ми рухатимемося вперед, звільняючи всю територію Луганської області аж до російського кордону”, — заявив Гайдай.

Разом з тим, загальні темпи операцій уздовж східної та південної лінії фронту останніми днями сповільнилися. Виною всьому погода, вважають в американському Інституті вивчення війни (ISW).

“Українські та російські повідомлення з критичних районів фронту на сході та півдні України, включно зі Сватовим, Бахмутом і Вугледаром, вказують на те, що операції по обидва боки наразі загрузли через сильні дощі та, як наслідок, сильний бруд. Очікується, що температура знизиться по всій Україні протягом наступного тижня, що, найімовірніше, заморозить землю і прискорить темпи бойових дій у міру збільшення мобільності для обох сторін”, — ідеться у звіті Інституту вивчення війни від 26 листопада.

За свої невдачі на фронті Росія мститься і відіграється на мирних українцях. Найскладніша ситуація в Херсоні. Як повідомили в Міністерстві внутрішніх справ України, від дня визволення міста українськими силами від російських обстрілів загинули 32 мирних жителі. Загроза нових ударів залишається, поки російські війська контролюють лівий берег Херсонської області. Але в оперативному командуванні “Південь” дають позитивні прогнози: росіяни там надовго не затримаються.

“Росіяни вже розуміють провал своєї військової стратегії. На правому березі Дніпра вони будували багатошарову оборону, якою відступали. Зараз ворог облаштовує оборонні позиції на лівому березі Дніпра. Противник замінував берегову лінію і облаштовує вогневі позиції вглиб на 15-20 км. Тому що розуміє, що доведеться відступати”, — повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк.

ЗСУ продовжують встановлювати вогневий контроль над транспортними артеріями противника. У Генштабі зазначають, що українська зброя вже вражає цілі в глибокому тилу окупантів.

“Підтверджено вогневе ураження 25 листопада районів зосередження живої сили противника в районах населених пунктів Мелітополь, Пологи та Михайлівка Запорізької області. Втрати окупантів склали понад 100 осіб пораненими, знищено близько 10 одиниць військової техніки різних типів та 2 склади боєприпасів”, — поінформував спікер Генштабу ЗСУ Олександр Штупун.

Відсутність успіхів на фронті штовхає Росію до другої хвилі мобілізації. Українська розвідка вже фіксує підготовлення до її проведення від 10 грудня. Цього разу не тільки в Російській Федерації, а й на тимчасово окупованих територіях України.

Читайте також: Чому зима — найкращий час для контрнаступу ЗСУ і які напрямки для армії РФ найскладніші, розповів експертНагадаємо, на думку військового експерта Сергія Грабського, українські війська можуть скористатися перевагами зимової погоди для подальших наступальних операцій на окремих напрямках. Для ЗСУ зараз стратегічною метою є не дати російським окупантам окопатися та закріпитися на тих територіях, які вони поки що контролюють.

Прямий ефір