Президент підписав закон про енергоефективність: що він передбачає

Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про енергетичну ефективність”, ухвалений парламентом 21 жовтня 2021 року.

Про це повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження, пише UA.

Головна мета закону – створення нових рамкових умов для стимулювання енергоефективності у всіх секторах економіки. Прикінцевими положеннями закону зазначено:

  • щорічно передбачати у проєкті закону про державний бюджет на відповідний рік видатки на програми з підвищення енергоефективності обсягом не менше 1% видаткової частини бюджету;
  • доручення уряду розробити і затвердити державні цільові програми енергетичної модернізації житлового фонду, підприємств-виробників теплової енергії, підприємств водопостачання та водовідведення.

За словами голови агентства Валерія Безуса, це сприятиме вирішенню питання фінансування державних програм енергоефективності.

“Адже неприпустимо позбавляти споживачів можливості одержати підтримку, щоб утеплити оселі та заощаджувати на комунальних рахунках”, – прокоментував Безус.

Закон також усуває технічні перепони, які ускладнювали процедуру укладання ЕСКО-договорів, та надає повноцінного характеру розвитку енергосервісу. Цей механізм залучає приватні інвестиції в модернізацію бюджетних установ. Середня річна економія за реалізованими ЕСКО-проєктами становить 35%.

Серед вагомих положень закону – такі:

  • квитанції на оплату послуг з розподілу природного газу будуть містити зокрема інформацію про енергоефективні заходи;
  • великі підприємства зобов‘язані раз на 4 роки проводити енергоаудит, якщо не запроваджено сертифіковану систему енергетичного або екологічного менеджменту. Це сприятиме оптимізації витрат на енергоспоживання;
  • органи державної влади та місцевого самоврядування мають купувати обладнання з високим класом енергоефективності. Використання саме такого обладнання дозволить в подальшому заощадити більше коштів, аніж закупівля неенергоефективної техніки.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон “Про енергетичну ефективність”, який, зокрема, передбачає проведення на великих підприємствах енергоаудиту раз на чотири роки, а також встановлення цільового показника щорічного скорочення споживання енергії.

Читайте також: Президент підписав указ про реформування служби Держспецзв’язку і захисту інформації України

Прямий ефір