ВР ухвалила закон про енергоефективність

Фото з сайта rada.gov.ua

Верховна Рада ухвалила закон “Про енергетичну ефективність”, який, зокрема, передбачає проведення на великих підприємствах енергоаудиту раз на чотири роки, а також встановлення цільового показника щорічного скорочення споживання енергії.

За ухвалення в другому читанні відповідного законопроєкту №4507 проголосували 282 депутати із 226 необхідних, повідомляє UA.

Закон є рамковим і встановлює основні правові, економічні та організаційні засади діяльності у сфері забезпечення енергоефективності під час виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії.

Згідно з текстом документа, підготовленого до другого читання, в Україні має з’явитися Національний план дій з енергоефективності. Він повинен містити:

  • перелік заходів з енергоефективності у виробництві, транспортуванні, передачі, розподілі та споживанні енергії зі строками їхнього виконання;
  • джерела та обсяги фінансування заходів;
  • розрахунковий обсяг економії енергії.

Крім того, органи місцевого самоврядування розроблятимуть місцеві енергетичні плани.

Органи влади, як державні, так і місцеві, зможуть орендувати чи купувати приміщення в будівлях, енергоефективність яких не нижча за мінімальні вимоги до енергетичної ефективності. Винятки можливі лише для об’єктів культурної спадщини; оренди чи купівлі будівлі з метою реконструкції; придбання будівель з метою їх подальшого продажу без використання для власних потреб.

Закон запроваджує енергоаудит на підприємствах. Суб’єкти великого підприємництва в значенні, наведеному в Господарському кодексі України, зобов’язані будуть проводити енергетичний аудит кожні чотири роки.

До слова, Верховна Рада підтримала висновки та пропозиції до законопроєкту про державний бюджет України на 2022 рік. За проєкт закону проголосували 264 депутати.

Читайте також: Рада змінила закон про НАБУ

Прямий ефір