У МКС відреагували на погрози Росії через ордер на арешт Путіна — аналітика (ВІДЕО)

Володимир Путін. Скріншот: uatv.ua

В Україні відкриють офіс Міжнародного кримінального суду (МКС). Відповідну угоду підписали 23 березня, повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора України. Генеральний прокурор України Андрій Костін назвав рішення відкрити представництво МКС ще одним кроком у забезпеченні повної відповідальності за міжнародні злочини, вчинені Росією в Україні, повідомляє FREEДОМ.

У Міжнародному кримінальному суді відреагували на погрози Росії через ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна. Президія Асамблеї держав-учасниць Римського статуту заявила про непохитну підтримку МКС.

“Президія висловлює жаль з приводу цих спроб перешкодити міжнародним зусиллям забезпечити відповідальність за дії, які заборонені загальним міжнародним правом. МКС втілює наше колективне зобов’язання боротися з безкарністю за найтяжчі міжнародні злочини. Ми закликаємо всі держави поважати незалежність судів і прокуратури”, — йдеться в повідомленні на сайті МКС.

Після видачі ордерів на арешт Путіна та уповноваженої при президенті Росії з прав дитини Марії Львової-Белової на адресу МКС посипалися погрози. Дитяча омбудсменка назвала рішення “маячнею, яка ґрунтується на фейках, міфах і вигаданих історіях”. А заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що арешт Путіна нібито означатиме оголошення війни Росії. І пригрозив, що в цьому разі всі російські засоби (йдеться і про ядерну зброю) полетять в урядові будівлі Європи.

“Перша реакція публічна і зовнішня, ми бачимо, це — порушення слідчим комітетом кримінальної справи проти тих, хто видав ордер, і взагалі Міжнародного суду, істеричні обіцянки запустити ракети по будівлі Міжнародного суду в Гаазі з боку колишнього президента, колишньої людини Дмитра Медведєва, який зараз більш відомий як телеграм-блогер, особливо по п’ятницях. Відповідно, це істерика, яка покликана показати, наскільки весь правлячий клас вірний Путіну”, — коментує політолог, експерт із країн Центральної та Східної Європи Іван Преображенський.

Будь-яка держава, яка підписала і ратифікувала Римський статут, має заарештувати президента Росії, якщо Путін її відвідає, підтвердив державний секретар США Ентоні Блінкен. Однак Угорщина затримати Путіна не готова, заявив глава офісу прем’єр-міністра країни Гергей Гуйяш. Попри ордер МКС, Путіна запросили на саміт БРІКС у Південноафриканську Республіку. Кейптаун має намір провести консультації з Москвою з приводу можливого арешту. А Бразилія, партнер Росії і ПАР по організації БРІКС, готова виконати рішення МКС.

“Бразилія є країною-учасницею Міжнародного кримінального суду і підтримує його рішення. У будь-кого, хто їде до країни, яка є членом МКС, можуть виникнути проблеми, я в цьому не сумніваюся”, — заявив міністр закордонних справ Бразилії Мауро Вієйра в інтерв’ю виданню Metropoles.

Арешт Путіна завдяки вердикту МКС — тільки один зі способів притягнути його до відповідальності. Влітку цьогоріч в Гаазі запрацює Міжнародний центр із розслідування злочину агресії. Новий орган займеться підготовкою матеріалів, які пізніше стануть обвинувальною базою на спеціальному трибуналі, щоб були покарані всі, хто віддавав злочинні накази й організував геноцид українського народу.

Читайте також: “Чорна мітка” і попередження російським елітам: які наслідки для РФ несе ордер на арешт Путіна

Прямий ефір