Повний блекаут трапився вночі на ЗАЕС — що відомо 

На ЗАЕС. Фото: gettyimages.com

На окупованій Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) у місті Енергодар сьогодні вночі, 2 грудня, трапився повний блекаут, що створює загрозу ядерній і радіаційній безпеці на станції. Про це повідомляє FREEДОМ із посиланням на “Енергоатом”.

Зазначається, що ввечері 1 грудня стався обрив лінії електропередачі “Запорізька ТЕС — Феросплавна” напругою 330 кВ. Через неї станція отримувала живлення від української енергосистеми. 

Крім того, о 02:31, під час повітряної тривоги, було знеструмлено останню лінію “Запорізька АЕС — Дніпровська” напругою 750 кВ, пояснили в “Енергоатомі”. 

“Через блекаут Запорізька АЕС перейшла на живлення власних потреб від дизель генераторів. Увімкнулися усі 20 генераторів, потім у роботі залишили вісім. Найбільша загроза безпеці в такому стані існує на 4-му енергоблоці. Вона спричинена тим, що окупанти використовували його із порушенням. Блок потребує термінового переведення до холодного стану”, — йдеться у повідомленні. 

Фахівці пояснили, що знеструмлення головних циркуляційних насосів, які охолоджують активну зону, призводить до переходу реакторної установки в режим природної циркуляції. Такий режим важкий для неї, його тривалість обмежена проєктом, що може призвести до відмови основного обладнання енергоблока.

“Українські фахівці о 7:00 відновили зв’язок з українською енергосистемою, а саме відновлено роботу лінії електропередачі напругою 750 кВ. Черговий блекаут створює загрозу ядерній і радіаційній безпеці”, — наголосили в “Енергоатомі”.

Читайте також: Росіяни не здатні справлятися з модернізованим обладнанням на ЗАЕС, тому станція стрімко деградує — аналіз Харченка

Прямий ефір