Потрібно посилювати санкції — Длігач про міжнародні компанії, які залишаються працювати у РФ

Андрій Длігач. Фото: facebook.com

Для міжнародних компаній, які досі залишаються працювати на російському ринку, потрібно посилювати санкції. Про це сьогодні, 25 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів доктор економічних наук, професор Київського національного університету, генеральний директор групи компаній Advanter Group Андрій Длігач.

“З початку березня 2015 року ми ведемо постійний моніторинг таких компаній. На даний час на російському ринку залишається працювати більше тисячі компаній. Їхня діяльність приносить до російського бюджету близько 20 мільярдів доларів. Ця цифра — п’ята частина витрат на війну РФ проти України”, — розповів Длігач.

За його словами, ці компанії повинні вже давно бути під санкціями — європейськими або американськими. Також має бути вплив з боку європейського та американського урядів, щоб ці компанії покинули російський ринок. Тому що про репутаційні ризики для цих компаній говорити не доводиться.

“Ми допомагали нашим прихильникам у Європейському Союзі робити протестні акції, виступати активно в медійній площині за те, щоб ці компанії залякати майбутніми репутаційними ризиками. Але цього виявилося замало”, — констатував експерт.

Як зазначив експерт, єдиним дієвим способом змусити компанії піти з російського ринку може бути посилення вже чинних санкцій, а також введення нових.

“Санкційна група Єрмака-Макфола, уряди в Європі та США працюють над технологією виведення компаній із російського ринку. Зокрема, дуже активно зараз ведеться робота щодо фінансових інститутів, банків, які залишилися в Росії. Я думаю, найближчим часом ми зможемо побачити результати цієї роботи”, — резюмував Андрій Длігач.

Читайте також: Замість відходу з Росії Raiffeisen Bank набирає новий персонал: “цікаву історію” розповів російський економічний оглядач

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що німецький виробник будівельних матеріалів Knauf завершує свою діяльність на російському ринку після 30 років роботи у РФ.

Читайте також: Євросоюз хоче запровадити санкції проти скрапленого природного газу з РФ і тіньового флоту

Прямий ефір