Євросоюз хоче запровадити санкції проти скрапленого природного газу з РФ й тіньового флоту

Ілюстративний колаж: aussiedlerbote.de

У 14-му пакеті санкцій Європейського Союзу будуть обмеження щодо російського скрапленого природного газу й тіньового флоту танкерів, які перевозять нафту в обхід санкцій. Про це заявив міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрем. За його словами, це питання було одним із найголовніших на зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн ЄС, яка відбулася напередодні, інформує FREEДОМ.

“Ухвалення 14-го пакету санкцій щодо Росії є одним із найважливіших питань. Ми подбаємо про те, щоб включити в нього заборону на імпорт скрапленого природного газу, а також заходи щодо обмеження російського тіньового флоту. Але насамперед я хотів би наголосити на необхідності подбати про те, щоб військові поставки здійснювалися в Україну безперервно, щоб допомогти країні, яка зараз бореться за нашу свободу та нашу безпеку”, — сказав Білльстрем.

Переміщення в Балтійському морі тіньового флоту, який нелегально перевозить російську нафту, потрібно зупинити, зокрема шляхом втручання на рівні Єврокомісії. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. На спільній пресконференції з главою уряду Данії Метте Фредеріксен він пообіцяв зробити все можливе, щоб підтримати відповідні зусилля.

“Це має бути європейське рішення про зупинку функціонування цього флоту з де-факто нелегального перевезення нафти, що загрожує екологічній безпеці в Балтійському морі. Польща не залишить Данію наодинці з цією проблемою”, — сказав Туск.

“Наші країни хочуть позбутися цих російських кораблів — і не важливо, ходять вони під прапором РФ чи ні. Хорошим рішенням була б підготовка на рівні Єврокомісії рекомендацій для держав-членів ЄС щодо можливої реакції на цей флот. Ми будемо обговорювати це питання”, — сказала Фредеріксен.

Читайте також: Росія змушена весь свій танкерний флот переводити під прапор Габону, — Омельченко про дію санкцій

Раніше директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко розповів, що тіньовий флот РФ, який Кремль використовував для обходу санкцій під час продажу нафти, відіграє дуже важливу роль для поповнення бюджету Росії.

Прямий ефір