Попит на житло впав у Криму — як окупанти розв’язують проблему, розповів Барієв

Ескендер Барієв. Скріншот: uatv.ua

У тимчасово окупованому РФ Криму російські посадовці та окупанти вміють цілеспрямовано зіштовхувати лобами людей, і вони це успішно проводять. Про це сьогодні, 5 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, коментуючи ситуацію з “націоналізацією” житла українців.

За даними Центру національного спротиву, у конфісковані будівлі, квартири українців масово заселяють окупантів, колаборантів, які тікають із півдня.

“Є інформація, що люди, які приїжджають із Херсонської області… раніше ми говорили, що вони виділяють для громадян України в Херсонській області, які отримують російські паспорти, навіть є випадки з українськими, вони видають сертифікати на житло. І пройшов наступний процес — вони вже почали займатися і Запорізькою областю, тобто людьми, які приїжджають із Запорізької області теж. Таким чином вони, якщо раніше тільки виділяли ці сертифікати під придбання нового житла, то зараз під будівництво, довга процедура була, зараз вони пішли на те, що і викуп вторинного житла”, — сказав Барієв.

За словами члена Меджлісу, найімовірніше, окупанти використовують кілька напрямків.

“З одного боку, будівництво нового житла, з іншого боку, викуп вторинного житла, і з боку — а навіщо будувати нове житло, коли можна забрати, “націоналізувати” і передати цим людям. Таким чином, у майбутньому налаштувати одних громадян України проти інших громадян України і створити конфліктну ситуацію. При всьому тому, з урахуванням того, що відбувається ситуація і з контрнаступом, і вибухами в Криму на військових, стратегічних об’єктах, попит на житло впав. І вони намагаються компенсувати цей момент коштом федерального бюджету. А для того, щоб це зробити, грошей особливо не вистачає. Передаватиметься, зокрема житло громадян України, які змушені були виїхати за межі Криму”, — розповів Ескендер Барієв.

Читайте також: Окупанти проводять другу хвилю “націоналізації” житла українців у Криму — з чим це пов’язано, пояснив Барієв

Нагадаємо, на думку голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, в тимчасово окупованому Росією Криму усвідомлюють: звільнення півострова неминуче. А той момент, коли по Керченському мосту (Кримському мосту) буде завдано нищівних ударів, фактично означатиме звільнення.

Прямий ефір