Окупанти проводять другу хвилю “націоналізації” житла українців у Криму — з чим це пов’язано, пояснив Барієв

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Процес конфіскації житла українських громадян російськими загарбниками в тимчасово окупованому Криму може бути пов’язаний із низкою процесів, зокрема з майбутнім контрнаступом Збройних сил України (ЗСУ). Про це сьогодні, 5 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

Він підтвердив, що це не перша хвиля. Відбувався процес “націоналізації” і житла, і підприємств. Насамперед “націоналізували” виноробні підприємства, підприємства, пов’язані з агробізнесом, з туристичним бізнесом, зокрема будівлю Меджлісу кримськотатарського народу.

“Крім того, вони пішли далі, продовжують “націоналізувати” квартири тощо, зокрема й квартиру дружини президента України Володимира Зеленського”, — сказав він.

За словами члена Меджлісу, частину об’єктів окупанти намагалися “націоналізувати” ще у 2015-2016 роках. А те, що вони продовжили “націоналізувати” об’єкти на 9-му році окупації, більше пов’язане із законом про вільну економічну зону Крим, який було скасовано Верховною Радою України 2021 року.

“Він дозволяв українцям мати там майно. Спочатку цей закон ухвалювали для того, щоб підприємці, бізнесмени могли вивести своє майно, обладнання. Але далі цей закон, зокрема, використовувався з різних боків. Це одна з версій. Напевно, і для того, щоб позначити майно, яке належить українським громадянам. З іншого боку, можливо, це пов’язано з тим, що вони перед контрнаступом намагаються максимально в законодавчому плані врегулювати це питання, ґрунтуючись на російському законодавстві тощо. Тому ми бачимо ці всі процеси, вони тривають”, — пояснив Барієв.

Крім того, на думку члена Меджлісу, процес “націоналізації” може бути пов’язаний і з тим, що Росія вийшла з Ради Європи і всіх інститутів, зокрема з Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) протягом 2022 року.

“Тому тут можна пов’язувати багато процесів. І скасування закону, і вихід із Ради Європи, відповідно ЄСПЛ, і тощо, і зокрема планований контрнаступ, тому вони роблять [такі дії], щоб максимально застовпити, зафіксувати і, можливо, потім спробувати оскаржувати в міжнародних судах. Таке теж може бути”, — резюмував Ескендер Барієв.

Читайте також: Росіяни готують провокацію на хімзаводі “Титан” у Криму, — Толоконніков

Нагадаємо, як розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, на півдні України сконцентровано приблизно 150 тис. особового складу армії РФ. Під час відступу частина підрозділів тікатиме в Донецьку область, а частина — на територію тимчасово окупованого Криму. З півострова російським окупантам треба буде встигнути втекти, поки не буде зруйновано Кримський міст.

Прямий ефір