Понад 80 ракет, майже 700 керованих авіабомб та 130 “Шахедів” запустила за тиждень Росія по України, — Зеленський наприкінці 781-ї доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

За минулу ніч вдалося збити 10 “Шахедів” (Shahed) із десяти, застосованих росіянами. Загалом за тиждень російські терористи використали проти України майже 130 “Шахедів”, більшість із них вдалося збити. Також були застосовані понад 80 російських ракет і майже 700 керованих авіабомб. Про це сьогодні, 14 квітня, під час вечірнього звернення наприкінці 781-ї доби повномасштабного вторгнення Росії розповів президент Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

“Сьогодні знову ракети та дрони. Дніпро й Нікополь, Покровськ та інші міста Донеччини, Харківщина, Херсонщина, Сумщина. Є поранені, є, на жаль, загиблі. Мої співчуття всім, хто втратив рідних”, — сказав він.

Зеленський звернув увагу, що, на жаль, допомога Україні досі обмежена, а Росія досі має доступ до критичних компонентів, які необхідні для виробництва ракет і дронів.

“У кожній ракеті, що завдає ударів по Україні, щонайменше десятки компонентів — електроніки, чипів, — які постачаються від компаній з інших країн та завозяться через територію сусідів Росії. У “Шахедах” — також компоненти, вироблені у вільному світі. Все це має бути припинено й може бути припинено: і потурання терору, і змога терористів шукати собі спільників по світу, і сам російський терор — усі його прояви”, — наголосив президент.

За його словами, сучасна авіація доводить свою ефективність, сучасні системи ППО здатні давати захист життю.

“Зараз на Близькому Сході це було продемонстровано, коли авіація та ППО збивали іранські ракети та “Шахеди”, які були спрямовані проти Ізраїлю. Увесь світ бачить, що таке справжній захист. Бачить, що це можливо. І весь світ побачив, що Ізраїль у цьому захисті був не наодинці — загрозу в небі знищували й союзники. І коли Україна говорить союзникам, що єдність дає найкращий захист, ефективність цього вони вже самі добре знають. Знають і забезпечують. І коли Україна каже, що союзникам не можна заплющувати очі на російські ракети та дрони, це означає, що треба діяти, і діяти сильно”, — заявив Зеленський.

Він акцентував, поки санкції можна обійти та поки Конгрес не ухвалив рішення про допомогу Україні, наростає самовпевненість терористів.

“Не можна більше втрачати часу. Потрібно реально захищати життя усюди, де є йому терористична загроза. Потрібно робити все, щоб зло та війни не розповзалися світом — ані у Європі, ані на Близькому Сході, ані будь-де ще”, — впевнений глава держави.

Також президент коротко розповів про ситуацію на фронті.

“Ситуація на фронті в час такої гарячої війни завжди складна. Але цими днями, і особливо на донецьких напрямках, важчає”, — поінформував він.

Читайте також: На фронті — 76 бойових зіткнень, найбільше атак відбито на Бахмутському та Новопавлівському напрямках, — Генштаб ЗСУ 

Прямий ефір