Понад 660 об’єктів культурної спадщини пошкодили російські окупанти в Україні — деталі від Мінкульту

Наслідки атаки на Одесу. Фото: t.me/odeskaODA

Масштаби руйнувань від російської агресії у сфері культури остаточно стануть зрозумілими лише по завершенню війни. Сьогодні інформація збирається та оцінюються збитки. Наразі відомо про понад 660 пошкоджених об’єктів. Про це сьогодні, 27 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла заступниця міністра культури та інформаційної політики України Катерина Чуєва.

За її словами, на більшість територій неможливо поки що потрапити для оцінки руйнувань.

“Ми збираємо інформацію зараз разом з обласними адміністраціями з приводу руйнувань і оцінки збитків, завданих об’єктам культурної спадщини. На жаль, з того, що зараз можна стверджувати, — це 664 об’єкти, не враховуючи тих, які було пошкоджено протягом останніх двох тижнів у Львові та в Одесі. Ці цифри ще доповнюються й уточнюються”, — повідомила Чуєва.

Вона зазначила, що кількість пошкоджених об’єктів постійно збільшується.

“Також з’являються все нові й нові об’єкти на територіях, які постраждали внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС. Але основна частина території, яка, наприклад, ще замінована або території, які знаходяться на лінії фронту або за лінією фронту, недоступні для українських дослідників або представників місцевої влади України, на жаль”, — розповіла заступниця міністра.

Чуєва звернула увагу, що точні цифри за розміром збитків поки що також підрахувати неможливо.

“Але, наприклад, за попередніми оцінками Львівської міської ради, ті об’єкти, які були два тижні тому, пошкоджені у Львові, — це комплекс історичних житлових будинків у буферній зоні ЮНЕСКО, — їхня реставрація коштуватиме понад 100 млн грн. І це тільки за попередніми оцінками, це тільки мінімальні роботи і відновлення деяких історичних елементів”, — поінформувала вона.

Чиновниця додала, що з такими обсягами руйнувань і пошкоджень Україна не стикалася з часів Другої світової війни.

Читайте також: Росія знищує значущі культурні об’єкти в Одесі: неоднозначна реакція ЮНЕСКО (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Львові 6 липня прогриміли вибухи під час масштабної повітряної тривоги в Україні. Унаслідок ворожих ракетних ударів були загиблі та десятки поранених, є серйозні руйнування цивільної інфраструктури.

Прямий ефір