Понад 15 країн допомагають Україні боротися з наслідками енергетичного терору РФ, — Омельченко

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Україні допомагають понад 15 країн боротися із наслідками терористичних атак Росії по енергосистемі. Окрім США та країн Європи, активно долучається і Японія. Про це сьогодні, 9 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив директор енергетичних програм “Центру Разумкова” Володимир Омельченко.

“Насамперед необхідно закрити енергосистему від ударів. Тому що хоч би як її ремонтували, хоч би якою вона була надійною, з кожним новим ударом система втрачає свою стійкість. Тому Україна чекає на нові поставки систем протиповітряної оборони (ППО)”, — сказав він.

Після восьмої хвилі російських терористичних ударів по Україні 5 грудня 2022 року система ППО продемонструвала ефективність більш ніж на 80%. На думку експерта, якщо ця цифра досягне 85%, сенсу Росії бити по енергосистемі вже не буде. Але Україні, як і раніше, потрібна фінансова допомога від країн-партнерів, а також спецобладнання.

“Сьогодні нам допомагають понад 15 країн, окрім США та країн Європи активно підключається Японія. Очікуємо на постачання необхідного обладнання з Японії, щоб продовжувати ремонтувати енергетичну систему. Також енергетики зараз працюють над резервними схемами, як заживити систему, оминаючи слабкі місця. Тобто ті ушкодження, підстанції та системи розподілу, які були зруйновані або сильно пошкоджені”, — поінформував Володимир Омельченко.

Читайте також: Понад 1000 ракет та снарядів випустила РФ по енергосистемі України — ліквідація наслідків та реакції українців (ВІДЕО)

Прямий ефір