“Помста істот, які хочуть затягнути Україну в дикі часи”: Варченко назвав причини ракетних атак Росії

Пошкоджений унаслідок ракетної атаки Росії 23 листопада житловий будинок у місті Вишгород Київської області. Фото: t.me/tymoshenko_kyrylo

Російські окупаційні війська здійснюють масовані ракетні атаки по Україні, тому що звикли знищувати мирне населення у відповідь на успіхи України на фронтах. Таку думку сьогодні, 25 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт з питань безпеки Іван Варченко.

“Є великий успіх у Харкові — будь ласка, 110 ракет летить на Київ. Є успіх у Херсоні — будь ласка, знову ж таки летить 110 ракет по мирних містах України, сотні ракет летять. І в такий спосіб вони десь намагаються, знаєте, стратегія таких непрямих дій зі спілкування зі своїм населенням — вони намагаються показати населенню, знаєте, в українській мові є такий вираз: “І ми, Химко, люди!”, тобто і ми теж на щось здатні. Ну, ось на що вони здатні — це ракетні удари по містах України. Зрозуміло, що ці ракети не нескінченні. Зрозуміло, що поставити десь на крила кожну чергову ракету Росії стає все складніше і складніше. Зрозуміло, що, аналізуючи удари десь крайніх двох тижнів, ми розуміємо, що вони дедалі менш і менш точно працюють цими ракетами”, — сказав він.

Водночас, як зазначив експерт, навіть менша точність не дає їм змоги працювати по об’єктах, але дає змогу вбивати українців, влучаючи в будинки, на дитячі майданчики і в цивільні об’єкти.

“Тому, звичайно ж, кожне місто в Україні, незалежно від того, чи було воно окуповане, а тим паче Херсон, знову ж таки колишнє окуповане місто, звичайно ж, вони розуміють. Це така, знаєте, помста істот, які не розуміють, що таке мораль, що таке етика, що таке, зрештою, можливість чесно програти в чесному бою. Ні, вони цього не розуміють”, — додав він.

За словами Варченка, говорячи про росіян, ні про які правила та етику поведінки під час війни не йдеться.

“Тому вони й далі будуть як хижаки, як дикуни, точніше, так, як дикуни десь первісних суспільств, які розуміють, що десь триматися зубами. Що більше жорстокості, то начебто більше тебе мають боятися, що більше розкрити рота для якогось дикого крику, то страшніше має стати противнику. Ось вони чим далі, тим більше якраз це ось у ці дикі первісні часи заходять і за технологіями, і за своєю поведінкою. І, звичайно ж, вони хочуть у ці дикі часи затягнути Україну, але Україна не міняє совість, честь і свободу на комфорт. Тому, звичайно ж, ми будемо захищатися, попри все”, — резюмував експерт із питань безпеки.

Читайте також: Ракети у Росії не закінчаться ніколи, — період паузи між обстрілами України назвав оглядач

Нагадаємо, на думку директора енергетичних програм Центру Разумкова Володимира Омельченка, ембарго на російську нафту, що почне діяти від 5 грудня 2022 року, загострило енергетичний терор з боку Росії. Експерт наголосив, що на тлі рішення Євросоюзу про ембарго на російську нафту російський президент Володимир Путін намагається втягнути Україну в невигідні для неї перемовини за допомогою, зокрема, західного лобі.

Прямий ефір