Подальшого просування окупантів немає — ситуацію на Харківському напрямку оцінив аналітик

Зруйнований Вовчанськ. Фото: Костянтин і Влада Ліберови

Російським окупантам не вдається форсувати річку Вовча і взяти під повний контроль місто Вовчанськ Харківської області. Зараз Сили оборони України контролюють близько 60% території населеного пункту. Тривають активні заходи з очищення житлового сектору від російських окупантів. Про це сказав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

До Вовчанська були перекинуті спецпідрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО). І ця тактика, за словами Снєгирьова, вже дає свої позитивні результати. 

“Підрозділи ГУР МО провели унікальну операцію в моменті знищення особового складу російських окупаційних військ. Вони дали можливість ворогу зайти на територію адміністративної будівлі — лікарні міста Вовчанськ, після чого було завдано удару з використанням високоточної зброї — авіаційної бомби французького виробництва Hammer (“Хаммер”)”, — розповів аналітик.  

За оцінками самих окупантів, втрати особового складу — понад 50 осіб і аналогічна кількість санітарних втрат, “трьохсотих”, доповнив Снєгирьов. Тобто, в результаті успішної спецоперації ГУР МО було знищено близько 100 військовослужбовців армії РФ. 

Снєгирьов також зазначив, що важкою залишається ситуація в районі села Липці.

“Противник намагається взяти цей населений пункт, тому що він є ключовим для української оборони. Там панівні висоти, які дають змогу ЗСУ тримати під вогневим контролем значні території, зокрема йдеться про окуповані райони Харківської області”, — пояснив експерт. 

Однак подальшого просування російських окупантів углиб української території немає, наголосив Снєгирьов.

“Так зване створення санітарної зони, хоча, найімовірніше, йдеться про спробу тиску Російської Федерації на політичне керівництво України, наразі фактично загальмувалося. Усе це — завдяки успішним діям і розвідспільноти, і Сил оборони України”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Армія РФ перекидає резерви з Куп’янського напрямку на Вовчанськ: цілі окупантів назвав Братчук

Нагадаємо, на Харківському напрямку ЗСУ впродовж минулої доби відбили вісім атак росіян в районі сіл Липці та Стариця. Тривають бойові дії на напрямку Плетенівка — Вовчанськ.

Читайте також: Бої за Вовчанськ тривають: що кажуть військові та експерти про фронт на півночі Харківщини

Прямий ефір