Армія РФ перекидає резерви з Куп’янського напрямку на Вовчанськ: цілі окупантів назвав Братчук

Вовчанськ з висоти пташиного польоту в середині травня 2024 року. Фото: instagram.com/libkos

Російські окупанти активізували наступ у Харківській області, намагаються максимально просунутися в напрямку Вовчанська. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук. 

“На цьому Харківському напрямку перебувають підрозділи Української добровольчої армії, зокрема наша артилерія теж воює на Вовчанському напрямку. Тому ситуацію знаємо, як-то кажуть, зсередини… Ворог справді намагається максимально вгризатися в землю, максимально рухатися в напрямку і Вовчанська та Липців, тобто тих основних напрямків Харківської операційної зони, де він проводить ось ці наступальні дії. Дійсно, відчуття у ворога є, що побільшало артилерії, побільшало боєприпасів по всій лінії бойового зіткнення, зокрема й на Харківському. Тому максимально намагаються просуватися, максимально намагаються закріпитися на тих позиціях, на яких вони перебувають, на тих локаціях, про які я вже сказав”, — зазначив він.

За словами Братчука, росіяни перекидають резерви з Куп’янського напрямку на Вовчанськ, щоб створити плацдарм, закріпитися на ньому, а потім намагатися просуватися далі.

“Ми бачимо прекрасно, що в умі ворог тримає також Сумщину. Ми не говоримо про те, що почнеться сьогодні чи завтра, але певні дії, наприклад, рейдового характеру в нашому прикордонні, зокрема, може, на Сумщині теж ситуація змінюватиметься. Хоча, наскільки мені відомо, зараз ворог намагається діяти диверсійно-розвідувальними групами”, — сказав речник Української добровольчої армії “Південь”.

Читайте також: Битва за Харківську область не стане вирішальною в розв’язаній Кремлем війні проти України, — Ходжес

Раніше речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко розповів, що армія РФ проводить штурмові дії на Харьківщині, внаслідок яких страждає цивільне населення, інфраструктура, нерухомість. У Вовчанську обстріли відбуваються щогодини, з використанням усіх видів озброєння.

Прямий ефір