Підігруючи Путіну, Лукашенко вчиняє державну зраду – експерт

Свобода Білорусі багато в чому залежатиме від перемоги України у війні з Росією. Таку думку висловив відповідальний із питань юстиції Народного антикризового управління Варшави Михайло Кирилюк в ефірі UATV “Говорить Україна: 15-й день війни”. Він вважає, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підтримує дії президента РФ Володимира Путіна лише тому, що для нього це єдиний спосіб утримати владу у країні.

“І в цьому своєму прагненні утримати владу він, на наш погляд, чинить державну зраду. Він іде проти інтересів більшості білорусів, вступає у співпрацю, стаючи, як окупаційна адміністрація для Путіна. Тобто ті речі, які зараз застосовують до білорусів, що вийшли з мирним протестом проти війни в Україні, можна порівняти з тим, що робили з українцями, які були в Донецьку та Луганську, коли їх захоплювали. Ну, ось приблизно така ситуація зараз”, – висловився Кирилюк.

Він нагадав, що з території Білорусі російські війська, зокрема, атакують Україну.

Експерт вважає Лукашенка співучасником агресії Москви проти України. Що ж до внутрішніх справ країни, юрист зазначив, що Лукашенку навряд чи вдасться передати владу своєму послідовнику або послідовнику Путіна мирним шляхом.

“Україну не влаштує, якщо замість Путіна при владі в Росії буде міністр оборони Сергій Шойгу. Також білорусів не влаштує, якщо замість Лукашенка буде білоруський політик Віктор Шейман. Не буде якихось радикальних змін, поки не буде остаточної перемоги над цією системою”, – заявив Кирилюк.

Майбутнє Путіна та Лукашенка – це сусідні лави підсудних у Гаазі, упевнений експерт.

Нагадаємо, експерт-міжнародник Дмитро Левусь в ефірі UATV заявив, що для Росії терор проти мирного населення – це стратегія з часів Чечні

У ЄС засудили обстріл агресором РФ пологового будинку в Маріуполі – заява Борреля та Ленарчича

Санкції Заходу обмежать доступ РФ до технологій виготовлення ракет – експерт

Читайте також: Мережко: Путіну та його спільникам готують міжнародний трибунал – йдеться про новий Нюрнберг

Прямий ефір