Перспективні напрямки для ЗСУ: де може бути контрнаступ, припустив військовий експерт

Українські військові. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

На даний момент сформовані можливості для одночасного контрнаступу Збройних сил України щонайменше на чотирьох напрямках. І російські окупанти намагаються зрозуміти, де буде основний удар. Про це сьогодні, 19 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов. 

“За даними того ж російського злочинця Євгенія Пригожина (засновник ПВК “Вагнер”, — ред.), у районі Бахмута формуються чотири свіжі українські бригади, що свідчить, на його думку, про можливість контрнаступу Збройних сил України на цьому напрямку. Російські джерела називають Бахмутський напрямок другою Курською дугою. Тобто тактика часів Другої світової війни, але вже у виконанні Збройних сил України — максимальне нанесення втрат в особовому складі й техніці російським окупантам, виснаження їх, знекровлення атакуючих частин. А потім — успішний характер контрнаступу”, — зазначив Снєгирьов. 

Він нагадав, що міністр оборони РФ Шойгу не так давно відвідував фронт у Донецькій області. Йдеться про Вугледарський напрямок. І візит цей не випадковий, вважає експерт.

“Візит саме на цей напрямок було здійснено з метою інспекції фортифікаційних, тобто оборонних споруд противника. Можливий задум ЗСУ цілком читабельний — відстань від Вугледара до Маріуполя близько 10 км. До того ж вирішується і друге завдання — блокування основного транспортного хабу, Волновахи, — близько 40 км від Вугледара до Волновахи. Плюс, відповідно, розв’язання проблеми так званого сухопутного коридору, тобто тієї ділянки дороги, яка з’єднує окупований Крим із захопленими територіями Луганської та Донецької областей, і, відповідно, з Російською Федерацією”, — зазначив Снєгирьов. 

Перспективним з погляду можливого контрнаступу Збройних сил України, на думку окупантів, є Запорізький напрямок, каже експерт. 

Він також звернув увагу на те, що останні засідання у форматі “Рамштайн” свідчать про те, що партнери почули і президента України, і командувача ЗСУ. Адже йдеться про надання саме наступальних видів озброєння. 

Плюс, вважає Снєгирьов, не слід відкидати і Херсонський напрямок як перспективний для контрнаступу.

До того ж розглядається кілька варіантів, зокрема й форсування Дніпра. Невипадково, за повідомленнями пабліків російських окупантів, зараз на території Херсонської області зафіксовано різку активізацію диверсійно-розвідувальних груп Збройних сил України”, — доповнив він. 

Не варто забувати і про Харківський напрямок, вважає експерт. 

“Це можливість нанесення попереджувального удару безпосередньо по позиціях збройних сил країни-окупанта. Це так званий Сватівський напрямок, вихід безпосередньо до Луганська з подальшим блокуванням російського угруповання, що оперує, як на території Луганської, так і Донецької областей. Тобто сценаріїв більше ніж достатньо. Фактично зараз, завдяки героїчним зусиллям Збройних сил України і, відповідно, військово-технічній допомозі з боку Заходу, створено умови для можливого успішного характеру деокупації”, — резюмував Снєгирьов.

Читайте також: Битва за Бахмут, прорив у Крим чи східний плацдарм: варіанти контрнаступу ЗСУ — в огляді експертів

Прямий ефір