Перші тварини повертаються до Харківського екопарку: серед них буйволи та європейські олені — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

До Харківського екопарку повертаються перші тварини, які втекли з території, рятуючись від російських обстрілів навесні 2022 року. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну парк втратив 6 співробітників, понад 100 тварин загинули, його інфраструктура знищена на 90%, інформує FREEДОМ.

Співробітники Харківського екопарку намагалися 5 травня заманити сім’ю буйволів для евакуації. Але російська армія розпочала черговий обстріл міста. Снаряди потрапили територією парку, в результаті дві людини отримали поранення. А 15-річний хлопець, юннат, який допомагав кіперам евакуювати тварин, загинув.

“Коли ми приїхали за буйволами, ми були на сусідній території, де у нас їдальня, і я ремонтував машину. У цей момент, почув свист, і нас накрило градами, двох людей поранило і хлопцеві відірвало ногу. Ми поїхали, коли виїжджали з парку, дивимось, а парк весь горить, все скрізь димиться”, — розповів співробітник Харківського екопарку Сергій Гайдуков про події 5 травня.

Вольєр для буйволів був зруйнований. Тварини, злякавшись обстрілу, втекли до найближчого лісу, і все літо та частина осені перебували там. Їди там було достатньо, а з настанням холодів знову почали виходити до людей. Співробітники екопарку заманили буйволів назад.

“Ми їх переманили з тієї території до парку. Вони приходили, їли, йшли, ми їх не лякали. А потім, коли ми спіймали бика, завели його в цей вольєр, всі відчиняли тут і одного щасливого для них і для нас день вони зайшли, а ми їх закрили. Тож тепер вони у безпеці!”, — наголосив директор Харківського екопарку Віталій Ільченко.

Влітку самки привели двох телят, і тепер у сім’ї африканських буйволів — 5 членів. Один з телят має рідкісну особливість.

“Якщо ви звернете увагу, то в одного з телят… Дивіться, всі вони — мама, тато — всі чорні, а одного теля кінчик хвоста — білий! Це унікально, і це знак, що все буде гаразд!”, — запевнив Ільченко.

Повертаються не лише буйволи. До екопарку з лісу прийшли благородні олені. До повномасштабної війни їх тут було близько 70, а залишилося лише 6. Співробітники готуються до того, щоб їх повернути на територію.

“Європейський благородний олень, дякувати Богу, вони не тікають, приходять на підгодівлю. Думаю, це питання часу і ми їх відловимо”, — зазначив директор.

З перших днів повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого парк був під вогнем російських окупаційних військ. Щоб урятувати вихованців, а це була колекція з понад 5 тис. видів, почалася евакуація. Тигрів, левів, шимпанзе та орангутангів приймали зоопарки та екопарки по всій Україні.

“Тут були й рептилії, і птахи, і копитні, — їх вивезли, зараз деякі тварини перебувають в Одесі, людиноподібні у Харківському державному зоопарку. У Києві знаходяться тварини, у Сатанові, це реабілітаційний центр ведмедів, наші гімалайські та бурі ведмеді”, — розповів Віталій Ільченко.

Тих тварин, які почали самостійно повертатися, також евакуюють. Планують перевезти до Полтави. Оскільки в екопарку, а це понад 130 гектарів, через обстріл не вцілів жоден вольєр і більшість території залишається замінованою, його вирішили законсервувати на зиму. Відновлювати планують, але вже по завершенні всіх бойових дій.

Читайте також: Як швидко Україна відновлює життя на зруйнованих Росією територіях — огляд (ВІДЕО)

Прямий ефір