Близько 20 країн світу готові в перспективі підписати безпекові договори з Україною, угода зі США буде апофеозом, — Фесенко

Володимир Фесенко. Фото: uatv.ua

Підписані Україною двосторонні безпекові угоди — це результат тривалої роботи, розпочатої торік на Вільнюському саміті НАТО. Крім того, ці документи будуть ще й інструментом європейської та євроатлантичної інтеграції України. Про це сьогодні, 20 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

“Тоді була декларація про необхідність гарантій безпеки для України і про те, що це необхідно закріпити у двосторонніх міждержавних договорах. Зараз бачимо цей процес. У січні була угода з Великою Британією і зараз. Це не було пов’язано з програмою Мюнхенської конференції, але було в контексті того, що обговорювали в Мюнхені, було підписано договори про безпекову співпрацю між Україною та Німеччиною і Францією”, — сказав він.

За словами політолога, це вже тенденція — дуже важлива для України, тому що йдеться про довгострокову співпрацю.

“Звичайно, це для України не гарантія безпеки в повному розумінні слова, тому що не йдеться про зобов’язання воювати за нас. Йдеться про те, що на довгостроковий період, щонайменше на 10 років, зберігатиметься та підтримка, яку нам зараз надають у боротьбі проти російської агресії. Це і підтримка зброєю, боєприпасами, економічна, фінансова, сприяння розвитку оборонної індустрії України. І, звичайно, санкції проти Росії. І механізми реагування, якщо раптом у перспективі, після завершення війни, Росія знову спробує напасти на Україну. Тобто вже прописані механізми, як тоді наші союзники реагуватимуть. Ось це дуже важливо. Важливо на перспективу насамперед”, — пояснив Фесенко.

Щодо підготовки та підписання безпекового договору зі США, то зараз, на думку політолога, — це один із головних пріоритетів української дипломатії.

“Я думаю, що цей договір буде таким апофеозом. Уже три країни “Великої сімки” підписали такий договір. Тепер США та інші країни “Великої сімки” мають підписати такі ж договори, і не тільки. Уже ведуться перемовини з Польщею і з низкою інших країн. Загалом близько 20 країн світу готові в перспективі підписати такі договори. Ще один пріоритет на найближче майбутнє, про нього нагадав Андрій Єрмак, виступаючи в Мюнхені, — це підготовка Глобального саміту миру. Робота теж триває і в цьому напрямку”, — резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також: Жодна з двосторонніх безпекових угод не матиме для України тієї сили, як 5-та стаття Статуту НАТО — думка

Нагадаємо, Франція і Німеччина слідом за Великою Британією підписали з Україною договори у сфері безпеки. Президент Володимир Зеленський за підсумками зустрічей з офіційними представниками Берліна і Парижа, а також за результатами Мюнхенської безпекової конференції, заявив, що Україна вперше у своїй історії досягла такої світової солідарності та підтримки. Лідери України, Франції та Німеччини підписали угоди 16 лютого.

Читайте також: Підписуючи безпековий договір з Україною, кожна країна отримує певні дивіденди, — політолог

Прямий ефір