Перешкодою на шляху України до Євросоюзу може стати позиція Угорщини — думка

Олексій Гончаренко. Фото: uatv.ua

Україна має дуже хороші перспективи для вступу до Європейського Союзу. Але перешкодою на шляху може стати позиція прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Таку думку сьогодні, 2 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Олексій Гончеренко.

За його словами, Україна очікує позитивного рішення від вищого органу ЄС — Європейської ради, після чого наступного року мають розпочатися переговори про вступ.

“Перешкодою стоїть позиція Угорщини. Віктор Орбан, на жаль, продовжує відігравати роль “троянського коня” в Європі та російського де-факто агента всередині Європи. Однак, я сподіваюся, наші партнери та переважна більшість країн Євросоюзу зможуть приборкати його запал і його черговий шантаж, і ухвалити відповідні рішення”, — висловив думку Гончаренко.

Він зазначив, що Україна робить усе можливе для вступу до Євросоюзу.

“Європарламент неодноразово голосував за резолюції на підтримку України. Цікаво, що незабаром відкриється представництво Європарламенту в Києві. Також обговорюється питання, щоб з’явилася постійна українська делегація в Європарламенті. Фактично, щоб в України вже з’явилися свої майже європарламентарі, поки що без права голосу, але з правом перебувати, виступати, працювати разом із колегами, у такий спосіб ще більше наближаючи Україну до вступу в Європейський Союз. Тому, звичайно, середина грудня — для нас це дуже важлива дата. Ми до неї активно готуємося, і, дуже сподіваюся, вона стане такою проривною і для України, що, звісно, для нас питання дуже важливе, але й для Європи”, — заявив член української делегації в ПАРЄ.

Гончаренко додав, що інтеграція України до Євросоюзу — це певне нове дихання для Європейського Союзу, яке давно необхідне.

Читайте також: Орбан — у розтяжці між Заходом і Росією, — Желіховський

Нагадаємо, дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко заявив, що Угорщина цілеспрямовано руйнує солідарність Європейського Союзу, не соромлячись у заявах. Це робиться в інтересах країни-агресора Росії.

Прямий ефір