Перемога Путіна над Україною змінить не тільки карту, а й хід європейської історії: про загрози заявила Урсула фон дер Ляєн

Урсула фон дер Ляєн. Фото: uatv.ua

Росія становить екзистенційну загрозу для Європейського Союзу: перемога РФ над Україною змінить хід європейської історії. Про це сьогодні, 24 квітня, заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, виступаючи в Європейському парламенті під час урочистого засідання, присвяченого 20-й річниці розширення ЄС, повідомляє кореспондент FREEДОМ в Європі.

“Мій обов’язок сьогодні передати дуже сильне послання про майбутнє нашого союзу. Тому що те, що відбувається в Україні, назавжди визначить майбутнє нашого союзу. Ми не можемо залишати поза увагою й не перебільшуємо, вважаючи, що Росія являє собою екзистенціальну загрозу не тільки для України, а й для Європи. Перемога Путіна не тільки змінить карту, вона не тільки придушить самовираження української нації, а й змінить хід європейської історії. Тоді наш союз ніколи не буде таким, як раніше”, — сказала вона.

Президентка Єврокомісії наголосила, що Україна несе на своїх плечах важкий тягар й щодня платить найвищу ціну за свою незалежність та майбутнє Європи.

“Ми бачили руйнівні атаки на українську інфраструктуру та важкі дні на полі бою. Друзі мої, є тільки один спосіб протистояти цьому. Путін розуміє тільки одну мову й це надання Україні засобів самозахисту. Путін вважав, що ми не будемо відстоювати демократію й незалежність України. Він був не правий. Путін вважав, що військова підтримка США не пройде через Конгрес США. Він знову помилився. Військова допомога з боку Сполучених Штатів та наша допомога з боку Європейського Союзу спонукають усіх нас робити ще більше. І ми маємо дуже чітко це розуміти. Щоб Європа виграла майбутнє, як і 20 років тому, Україна має перемогти. Дорогі гості, Україна зробила свій європейський вибір. І ви знаєте, що це означає. І ми зробили свій український вибір”, — додала вона.

Читайте також: Боррель закликав використовувати більше грошей для військової підтримки України — деталі

Нагадаємо, 1 травня 2004 року 10 країн стали членами Європейського Союзу. Йдеться про Польщу, Латвію, Естонію, Литву, Кіпр, Чехію, Угорщину, Мальту, Словаччину та Словенію.

Прямий ефір