Передача модифікованих МіГ-29 Україні: як вони допоможуть ЗСУ, пояснив Селезньов

Владислав Селезньов. Фото: investigator.org.ua

Нинішня війна Росії проти України — це війна артилерії, де авіація виступає дещо на другорядних ролях. Однак це, безумовно, дуже важливий фактор, який посилює бойові можливості. Про це сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Владислав Селезньов. 

“Що є нинішня війна Росії проти України? По-перше, вона наймасштабніша на європейському континенті з часів закінчення Другої світової. По-друге, вона є фактично війною артилерії. Ми бачимо, наскільки активно росіяни використовують артилерійську компоненту. Наскільки українські Сили оборони, в міру сил і можливостей, використовують і реактивні системи залпового вогню, зокрема й класу “Хаймарс”, і їхні аналоги, ствольну артилерію, зокрема й ту, яку ми отримуємо в межах військово-технічного співробітництва з нашими західними партнерами. Тобто нинішня війна — це війна артилерії. Авіація діє на другорядних ролях, виконує допоміжну функцію. Але вона, безумовно, дуже важливий фактор, який посилює бойові можливості тієї чи іншої сторони, яка задіює авіацію”, — зазначив Селезньов.  

Він нагадав, що українська авіація, військові льотчики на бойових літаках виконують вкрай важливу місію — прикривають небо України. І факт передачі літаків МіГ-29 — дуже для нас важливий, вважає експерт. 

“Фактор передачі Україні саме МіГ-29, які пройшли апгрейд, а значить, їхня авіоніка та їхнє обладнання дає змогу синхронізувати цей вид літака із західними ракетами та бомбами, безумовно, дуже важливий. Бо багато сучасних систем озброєння ці літаки можуть використовувати, зокрема й “розумні” бомби класу GLSDB, здатні вражати ворожі об’єкти на відстані 120 і 150 км. Ракети класу “Харм”, що можуть знищувати ворожі об’єкти протиповітряної оборони”, — наголосив Селезньов. 

Важливо для українських льотчиків і те, що цю авіаційну систему вони знають дуже добре, доповнив гість ефіру. 

“Відповідно, питання постановки на бойове чергування такого типу літака — це буде вкрай короткий проміжок часу. І це дасть нам змогу максимально ефективно і швидко задіяти МіГ-29 для виконання бойових завдань”, — резюмував Селезньов.

Читайте також: Постачання МіГ-29 — останній крок перед передачею Україні західної бойової авіації, — Шарп

Прямий ефір