Patriot та “далека рука” бойової авіації необхідні для посилення ПРО та ППО України — думка експерта

Система ПВО Patriot. Фото: twitter.com/oleksiireznikov

З появою в Україні комплексів Patriot розпочалося формування ефективної протиракетної оборони (ПРО). На жаль, ціна цих комплексів така, що користуватися лише ними не може дозволити собі жодна країна. Україні за допомогою союзників необхідно нарощувати всі можливості протиповітряної оборони (ППО). Таку думку висловив засновник Благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко сьогодні, 4 червня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він наголосив, що дальність ураження у Patriot робить ці батареї дуже ефективними для виконання завдань, які стоять перед Україною.

“Ці батареї не тільки мають протиракетні властивості. Вони мають більшу порівняно з тим, що ми маємо — старі радянські зенітні ракетні комплекси, — дальність ураження цілі на середніх і великих висотах, наприклад. Це також важливо для того, щоб знищувати цілі супротивника з тих самих засідок, які ефективно застосовують наші зенітні стрілки”, — коментує гість ефіру.

Водночас Романенко зазначає, що батарея Patriot останньої модифікації коштує від 1 млрд дол. і більше, ракети до них також дуже дорогі.

“Наявністю тільки таких батарей, таких зенітних ракетних комплексів жодна країна не може собі багато дозволити, включаючи економічно потужні країни”, — зазначив він.

На думку засновника Благодійного фонду “Закриємо небо України”, Україна має нарощувати всі можливості, зокрема Patriot та літаки.

“У системі протиракетної оборони потрібні комплекси різного типу: ближнього радіусу дії, маловисотні, середнього радіусу дії, здатні знищувати й аеродинамічні цілі, до яких належать літаки, гелікоптери, крилаті ракети, безпілотні літальні апарати. Важлива витрата на них дешевих снарядів і ракет… Ще важливо мати “далеку руку”. Поряд із цими комплексами, яких у нас поки що лічені батареї, необхідно мати “далекі руки”, якими в системі протиповітряної та протиракетної оборони є винищувальна авіація. Насамперед крилаті ракети можуть знищуватись літаками покоління 4+, до яких належить і F-16, й інші варіанти, які теж, як кажуть останнім часом, розглядаються”, — прокоментував Ігор Романенко.

Читайте також: Повітряна війна: цілі регулярних атак РФ пояснив Романенко

Нагадаємо, раніше генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж зазначив, що у новому пакеті військової допомоги Україні, який оголосили Сполучені Штати Америки, містяться тактичні зенітні ракетні комплекси (ЗРК), необхідні безпосередньо для фронту. Саме з їхньою допомогою збиватимуться ракети, літаки, вертольоти, які Росія підніме у повітря, коли Україна почне наступальні операції.

Читайте також: Нічну атаку на Київ було відбито на далеких підступах — деталі від КМВА та військових

Прямий ефір