Україна отримує ЗРК для прикриття наступальних операцій від атак із неба: нові пакети допомоги оцінив ексрозвідник

Західна допомога Україні. Скріншот: uatv.ua

Новий пакет військової допомоги Україні, який оголосили Сполучені Штати Америки, містить тактичні зенітні ракетні комплекси (ЗРК), необхідні безпосередньо для фронту. Саме з їхньою допомогою збиватимуться ракети, літаки, вертольоти, які Росія здійме у повітря, коли Україна почне наступальні операції. Про це сьогодні, 4 червня, сказав генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

“У цьому пакеті ми отримуємо тактичні зенітні ракетні комплекси. Це вказує на те, що поряд з Patriot, SAMP/T, IRIS-T та іншими засобами ми отримуємо ті ЗРК, які працюють саме на фронті. Тобто у вузьких радіусах дії. Це потрібно для військ, це потрібно для наступальних операцій, коли по них летітимуть ракети, літаки, вертольоти, які Росія масово підійме. Це те, що збиватиметься”, — коментує екскерівник Служби зовнішньої розвідки України

Він також наголосив, що разом із Storm Shadow, які б’ють на відстань 290-300 км, системи з радіусом ураження до 80 км дозволяють знищувати зв’язок супротивника з тилами.

“Це основна стратегічна модель, яка знищуватиме резерви, склади, штаби, логістичні ланцюжки та всі інші вогневі засоби у колонах, на поїздах, у різних форматах морським шляхом. Це те, що знищує живий зв’язок противника зі своїм тилом, який забезпечує оборону чи можливість наступати”, — зазначив Микола Маломуж.

За його оцінкою, Україна накопичила достатньо засобів для наступу, що особливо важливо — є програми, які забезпечуватимуть постійне постачання боєприпасів та озброєнь. На думку Миколи Маломужа, це буде безперервний потік, але для старту наступу засоби Україна вже має.

Раніше повідомлялося, що США надають Україні новий пакет допомоги для боротьби з повномасштабною військовою агресією Росії. Його сума — 300 млн дол. У новий пакет увійдуть боєприпаси для установок Patriot, ракети для високомобільної артилерійської ракетної системи HIMARS, додаткові танкові боєприпаси та протитанкові засоби.

Прямий ефір