Пастка для російських окупантів: реальну ситуацію в Бахмуті змалював військовий експерт

Бахмут. Фото: Facebook/93-тя ОМБр Холодний Яр

Бахмут перебуває під повним вогневим контролем Сил оборони України, російські окупаційні війська опинилися в пастці. Таку думку сьогодні, 30 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Сергій Грабський.

“Ми не маємо військ там, ми прекрасно розуміємо розміщення і локації противника в цьому місці, яке колись називалося містом Бахмут. Ми завдаємо вогневі удари, що, загалом, і дає підстави підтвердити слова генерала Сирського, що російські війська в Бахмуті потрапили в пастку. Тобто ми контролюємо висоти навколо міста й методично та послідовно знищуємо ресурси противника на цьому напрямку”, — сказав він.

Військовий експерт зазначив, що ПВК “Вагнер” поступово виводять свої підрозділи з Бахмута, оскільки втратили свою боєздатність.

За його словами, на інших напрямках ключовими для армії РФ є мотострілецькі та десантні підрозділи.

“Чому це важливо? Тому що, загалом, мотострілецькі та десантні підрозділи, вони є резервом для супротивника в разі проведення якихось наступальних операцій українськими Збройними силами, в якій би якості вони не використовувалися. У цьому випадку ми бачимо перекидання та відчайдушні спроби противника просунутися на Мар’їнському напрямку, що свідчить про те, що вони намагаються хоч якось, хоч чимось нібито затримати наші наступи, ризикуючи своїми резервами. А будь-який військовий скаже, що в умовах підготовки наступу, який очевидний, ризикувати своїми резервами, це, вибачте, остання справа. І це вже, знаєте, такий акт відчаю, якщо можна сказати”, — сказав Грабський.

Він наголосив, що мотострілецькі та десантні підрозділи є єдиною ударною силою, яку армія РФ може використовувати сьогодні на полі бою, що теж свідчить про її досить серйозні комплексні проблеми.

“Тобто вони намагаються й утримати свої позиції методом класичної оборони, яка давно була описана та уважно вивчалася нами, зокрема у військових училищах, військових академіях. Ми її прекрасно розуміємо. Й вони намагаються вести якісь попереджувальні бойові дії. Те, що вони їх ведуть безуспішно, це, загалом, і є свідченням того, наскільки успішно Україна провела Бахмутську операцію і як би переробила, якщо можна сказати, знищила або виснажила, як каже воєнний злочинець Гіркін, наступальний потенціал російських військ”, — сказав Грабський.

За його інформацією, наразі російські окупанти намагаються тиснути на Мар’їнському та Авдіївському напрямках, а також у районі Серебрянського лісництва під Кремінною. Водночас Сили оборони України на Бахмутському напрямку вже перейшли до контратак, просуваються, й наразі бої точаться вже в районі Кліщіївки.

“Тобто ми зачищаємо південний фланг Бахмутського напрямку”, — сказав Грабський.

Читайте також: Ротація в Бахмуті: хто замінить ПВК “Вагнер” у найгарячішій точці, розповів військовий експерт

Раніше повідомлялося, що в Україну повернулися 106 військовополонених, які брали участь у боях за Бахмут.

Прямий ефір