Отримання Україною дозволу на використання зброї країн-партнерів для ударів по РФ може стати переломним моментом, — військовий експерт

Пуск ракети ATACMS. Фото: wikipedia.org

Отримання Україною дозволу на використання зброї, зокрема американських виробників, для завдання ударів по європейській частині Росії, може стати переломним моментом та розвіяти ілюзії РФ щодо захоплення нових територій. Таку думку сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Владислав Селезньов.

“Цілком очевидно, що нині російська окупаційна армія використовує весь комплекс сил та засобів для того, щоб чинити максимальний вплив на українські Сили оборони. Зверніть увагу, мені здається, за винятком тільки ядерного й біологічного озброєння — противник нині не використовує відповідні компоненти, які йому доступні”, — сказав він.

Експерт наголосив, що російські окупанти інтенсивно використовують керовані авіаційні бомби потужністю до 3 тонн, усі системи артилерії, включно з реактивними системами залпового вогню, ракети наземного, морського та повітряного базування, завдаючи ударів не лише по військових об’єктах, але й по цивільному населенню.

“Таким чином, противник вбиває ще й мирне населення нашої країни й абсолютно не звертає уваги на так звані супутні втрати серед мирних громадян нашої країни. У цьому випадку ставити певні межі для дій української армії якось нелогічно. Якщо зараз українська розвідка точно знає, що на території Курської, Брянської областей або Бєлгородської області формуються ударні угруповання російської армії, які в найкоротшій перспективі перетнуть незаконно кордон між Росією та Україною й будуть вбивати мирних жителів нашої країни, то чому ми не можемо реалізувати низку превентивних заходів, пов’язаних зі знищенням тих самих російських військових ресурсів, які будуть вбивати в перспективі наших громадян?”, — сказав Селезньов.

Військовий експерт зазначив, що саме тому українське військово-політичне керівництво просить про надання Україні права на використання сил та засобів від партнерів по території РФ. Він звернув увагу, що Сили оборони мають низку успішних кейсів із використання ракет типу ATACMS, SCALP-EG, Storm Shadow по тимчасово окупованій російськими військовослужбовцями території України.

“Але мені здається, що абсолютно логічно цей досвід перенести щонайменше на європейську частину Російської Федерації, щоб у противника не було жодних ілюзій. Тому що вологі мрії ерзац-президента Дмитра Медведєва про те, що його армія буде здатна рухатися й далі захоплювати все нові й нові території не тільки України, але й, у принципі, є у них певні плани на деякі країни у східній частині Європейського континенту, ці ілюзії необхідно розвіювати. І ключовим у цьому процесі може стати отримання нами дозволу на використання зброї, зокрема американських виробників, для завдання ударів по європейській частині Російської Федерації”, — сказав Селезньов.

Він наголосив, що Україна не воює з мирними російськими громадянами, але їй важливо знищувати військові об’єкти армії РФ, об’єкти військової інфраструктури, деякі елементи стратегічної енергетичної інфраструктури, нафтопереробної промисловості.

“Адже це також працює на посилення бойових можливостей російської армії, а отже, це є законною метою для українських Сил оборони”, — сказав експерт.

Читайте також: Питання тижнів, а не місяців: як та чому США можуть дати Україні добро на удари американською зброєю по території РФ, розповів Мусієнко

Нагадаємо, політолог Ігор Чаленко сказав, що наразі між союзниками точаться активні дискусії щодо того, чи варто Україні давати дозвіл на використання зарубіжної зброї по території РФ.

Прямий ефір