Оточення Путіна в паніці через поразки російської армії в Україні: експерти оцінили розвиток подій у РФ (ВІДЕО)

Оточення Путіна. Скріншот: uatv.ua

Кремлівські еліти незадоволені імперськими амбіціями російського президента Володимира Путіна і шукають можливості уникнути російського диктатора. Про це заявив представник пресслужби Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов. За його словами, окремі представники кремлівської верхівки самі шукають канали комунікації із Заходом та Україною, інформує FREEДОМ.

За військові провали Кремль сплачує подвійну ціну. З одного боку, населення ставить дедалі більше питань про боєздатність армії. З іншого — путінське оточення ревно шукає винного, а отже, ставить під сумнів авторитет господаря Кремля. Адже лише Путін призначає все військове керівництво. Щобільше, його речник Дмитро Пєсков неодноразово говорив, що президент Росії сам бере участь у керівництві військовими операціями. Соратник Путіна Рамзан Кадиров звинуватив російське Міноборони у поразці у Харківській та Донецькій областях.

“Обороною цієї ділянки керував командувач Центрального військового округу генерал-полковник Олександр Лапін. Той самий Лапін, який отримав зірку героя Росії за взяття Лисичанська, хоча де-факто його там і поряд не було. Лапіну віддали в підпорядкування і війська Західного військового округу”, — написав глава Чечні Рамзан Кадиров у Telegram.

Дісталося від Кадирова й ще одному путінському ставленику — голові Генштабу Валерію Герасимову. Мовляв, його попереджали про можливий провал на цій ділянці, але той не зреагував. Такі заяви неможливо було собі уявити ще кілька місяців тому. Зараз же ніякої реакції у відповідь не було. Не зреагували у Кремлі й на критику власника приватної військової компанії, олігарха, якого називають “кухарем Путіна” Євгена Пригожина.

“Ця конкуренція вийшла в паблік. Ми бачимо, наприклад, заяви Кадирова та Пригожина з явною критикою Міноборони. Міноборони намагається перекладати відповідальність на ФСБ тощо. Ми бачимо, що йде запекла внутрішньокулуарна боротьба. Поки що вони намагаються призначити стрілочника”, — вважає російський опозиціонер Дмитро Гудков.

Такі заяви у недемократичній країні підривають авторитет влади, вважають експерти.

“До заяви Кадирова федеральні ЗМІ здебільшого висловлювали надію на те, що новомобілізовані війська та розгорнуті підкріплення можуть або утримати лінію, або провести контратаки найближчим часом. Але токшоу на федеральних каналах негайно підхопили заяви Кадирова та Пригожина, що спонукало коментаторів у прямому ефірі критикувати вище військове командування”, — йдеться в повідомленні Інституту вивчення війни.

Про напруження між наближеними Путіна експерти говорили ще в перші місяці повномасштабного вторгнення Росії до України. Багатьом у Кремлі не до душі припали західні санкції. Журналісти вважають, невдоволення вдалося компенсувати грошима та репресіями.

“З початком війни, щоб не втрачати підтримки населення, зокрема еліт, Кремль активно ці гроші роздає по різних каналах. Російські еліти зараз себе як і раніше комфортно відчувають у плані грошей. І друга причина — Путін збудував у Росії дуже потужний репресивний апарат”, — висловив свою думку російський журналіст Максим Товкайло.

Новим приводом для загального невдоволення стала мобілізація. Чиновники, депутати, всі, хто обслуговує режим, кинулися шукати лазівки, щоб уникнути повісток.

“Звичайно, спроби врятувати себе і своїх від мобілізації в російській еліті є, вони мають досить масовий, можна сказати, характер. Запрацювали механізми відстрочок, усі намагаються себе своїх близьких впхнути у всілякі списки, щоб не піти на фронт”, — пояснив Товкайло.

Але поки що ні на протест, ні тим паче на повалення режиму еліти не готові. Все через кремлівські гроші за лояльність та репресії для незадоволених. А критика з вуст пропагандистів — не більше, ніж спроба вибілити репутацію Путіна.

Експерти вважають, що у Кремлі вже починають розуміти неминучість поразки Росії у війні. Але поки що не готові це визнати. Тим паче не готові зважати на десятки тисяч уже загиблих в Україні російських військових і майбутніх неминучих втрат.

Читайте також: Деокупація України та демілітаризація Росії: Сили оборони продовжують звільняти країну від ворога (ВІДЕО)

Прямий ефір