Окупований Маріуполь обростає могилами — про ситуацію в місті розповів радник мера

Ілюстративне фото: t.me/andriyshTime

Якість медицини в Маріуполі є катастрофічною, через що окуповане місто обростає могилами. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ  розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

На міському Старокримському кладовищі з’явився великий сектор свіжих поховань місцевих жителів. Своїх солдатів окупанти тут не ховають.

За даними Андрющенка, у середньому Маріуполь під час окупації втрачає від 200 до 300 людей на тиждень.

“Це шалено багато. Усі ці жертви, вони фактично опиняються на Старокримському кладовищі. Тому ось так воно стабільно зростає. Якщо брати, просто порівнювати з періодом, наприклад, довоєнним, то в найбільшу “ковідну” хвилю місто в пів мільйона жителів не дійшло до межі 150 смертей на тиждень. На сьогодні місто, в якому 80 тис. цивільних залишилося, перевищує вже поріг у 200-300 осіб. Ось такий рівень смертності. Тому кладовище зростає, зростає просто величезними темпами”, — сказав він.

Андрющенко наголосив, що головною причиною такої високої смертності є погана якість медицини на тлі низького рівня життя маріупольців.

“Медицини в місті немає, лікарів не вистачає. Зі стаціонаром працює фактично одна лікарня — лікарня інтенсивної терапії… Усі інші лікарні не працюють. Ліжко-місць не вистачає, людей відправляють просто додому. Фактично замість лікування, як то кажуть, зеленкою помазали і йди спокійно помирай сам. Швидкі не виїжджають. Катастрофічна нестача карет швидкої допомоги, медперсоналу знову ж таки”, — сказав Андрющенко.

За його словами, ліки в аптеках є, але через високі ціни вони практично недоступні місцевому населенню.

Крім того, у місті для маріупольців немає роботи.

“Якщо раніше була тенденція, що брали маріупольців на будівельні роботи хоча б різноробочими, то у зв’язку зі зростанням завезення громадян РФ, звичайно, маріупольцям роботи особливо немає. Ситуація погіршується ще тим, що поширене шахрайство з боку російських підрядників, які, користуючись абсолютною безкарністю, отримують якісь послуги від маріупольців, наймають їх на роботу, але їдуть, не виплативши заробітну плату. І це, на жаль, поширена практика”, — сказав Андрющенко.

Така ситуація змушує корінних маріупольців залишати місто, але це грає на руку політиці РФ щодо заміни складу населення.

Андрющенко повідомив, що колишні мігранти, які опинилися на заробітках у РФ та змогли там отримати російське громадянство, тепер приїжджають до Маріуполя та перевозять туди свої сім’ї. Для них впроваджено систему іпотеки в споруджуваному житлі.

“Тобто фактично росіяни намагаються розв’язувати дві проблеми одним махом. Насамперед позбутися колишніх уже мігрантів, які перебувають у Москві. І, з іншого боку, позбутися українців у Маріуполі”, — сказав Андрющенко.

Читайте також: Росіяни готують Маріуполь до оборони: про ситуацію у місті розповів Андрющенко

Прямий ефір