Окупанти штурмують на мотоциклах та легкових автомобілях — аби тільки дістатись: про ситуацію на Авдіївському напрямку розповів офіцер

Авдіївський напрямок. Скріншот: deepstatemap.live

Російські окупаційні війська на Авдіївському напрямку постійно проводять штурми, наступальні дії, останню добу — без важкої техніки, оскільки вона знищується в першу чергу. Зате використовують мотоцикли та квадроцикли. Про це сьогодні, 20 квітня, розповів в ефірі FREEДОМ майор, офіцер 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка Сергій Цехоцький.

“Навіть заїжджають до окремих населених пунктів на легкових автомобілях. Аби дістатися”, — зазначив офіцер.

В основному, як каже він, росіяни намагаються просуватися малими групами, одразу зайти в напівзруйновану будівлю, споруду і закріпитися там.

“Такі завдання їм ставить їхнє командування. Насамперед це Красногорівка, Нетайлове, Невельське. Це дії, спрямовані на те, щоб обійти Карлівське водосховище та вийти на оперативний простір у напрямку на Покровськ”, — пояснив Цеховський.

Він зазначив, що на втрати російське командування не зважає, використовуючи тактику часів Другої світової війни, зокрема загороджувальні загони.

“Вони розповідають так званим штурмовикам, мовляв, давайте зараз вас артилерія підтримає — і вперед. Через деякий час оголошують другій групі: “Все, перша група вже закріпилася. Давайте на підкріплення”. Насправді, коли вони виходять на поле бою, чудово бачать, що вже цих немає, вони вже ліквідовані або “трьохсоті”, — розповів Сергій Цехоцький.

За його словами, вся ця інформація просочується у середовище російських солдатів. Через це їхній морально-психологічний стан вкрай низький. Полонені зізнаються, що воюють за гроші.

Нагадаємо, протягом п’ятниці, 19 квітня, на Авдіївському напрямку ЗСУ відбили 31 атаку біля населених пунктів Новокалинове, Очеретине, Бердичі, Уманське, Новобахмутівка, Першотравневе, Невельське Донецької області.

Прямий ефір