Чи легко буде знищити Кримський міст — прогноз

Кримський міст. Скріншот: uatv.ua

На півдні України сконцентровано приблизно 150 тис. особового складу армії РФ. Під час відступу частина підрозділів тікатиме в Донецьку область, а частина — на територію тимчасово окупованого Криму. З півострова російським окупантам треба буде встигнути втекти, поки не буде зруйновано Кримський міст. Про це сьогодні, 27 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, після того, як із півдня України російські окупанти вирушать до Криму, на півострові буде сконцентровано понад 100 тис. військових.

“Щоб знищити таке угруповання сил і засобів, необхідне буде досить довге, методичне відпрацювання відповідними засобами вогневого ураження. Це займе дуже багато часу, і це потребуватиме дуже багато ресурсів. Але в принципі, це здійсненно. Але є і вибір. Вони просто можуть покинути півострів Крим. Поки у них є така можливість — Кримський міст”, — сказав Коваленко.

Він вважає, що російським військовим, які перебуватимуть у Криму, можна поставити ультиматум: 2-3 тижні, щоб покинути півострів, інакше їх знищать або візьмуть у полон.

“А якщо не скористаються пропозицією, тоді можна вже починати знищувати сам міст. Але з іншого боку, у цього сценарію є серйозний мінус. Якщо буде виголошено такий ультиматум, то за цей самий період часу, який буде надано для того, щоб покинути півострів окупантам, вони можуть посилити протиповітряну оборону мосту. Значно сконцентрувати, максимально наситити ешелонованою ППО дану місцевість і, в принципі, буде складніше його вразити. Тому тут є свої плюси та свої мінуси”, — висловив думку військово-політичний оглядач.

Читайте також: Документи, цінності, історичні матеріали, шифрувальне обладнання вивозять окупанти з Криму, — Чистиков

Нагадаємо, в окупованому Росією Криму усвідомлюють: звільнення півострова неминуче.

Раніше представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив, що поява в Криму кількох приватних військових компаній пов’язана з підготовкою російських окупантів до можливої евакуації.

Читайте також: “Черги через Керченський міст і в об’їзд”: про масштаб виїзду росіян з окупованого Криму розповіла Гуменюк

Прямий ефір