Окупанти продовжують вивозити українське зерно до Криму та РФ – омбудсмен

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй офіційній сторінці у Facebook повідомила, що війська країни-агресора РФ вивозять морськими шляхами награбоване в Україні зерно до третіх країн. Зокрема, правоохоронці зафіксували крадіжку 30 зерновозів приватного портового оператора “Аскет Шипінг” із Бердянська та Маріуполя.

“Автомобільну колону з викрадених у перевізника “Аскет Шиппінг” зерновозів помітили на Мелітопольському шосе. Раніше компанія “Аскет Шиппінг” відмовилася співпрацювати з окупантами та перевела потужності на захід України. Бердянці нарахували біля заводу “Азовкабель” понад 30 вантажівок із причепами, наповненими зерном”, – розповіла Людмила Денісова.

Російські окупанти, за словами омбудсмена, також намагаються залізницею вивезти залишки зерна з Маріупольського морського порту – для цього вони розпочали терміновий ремонт залізничного полотна в Маріуполі та станції Сартана на Донеччині.

“Судно “Матрос Пазинич”, що вже транспортувало викрадене зерно до Сирії, повернулося до Чорного моря та завантажене знову. Після виходу з кримського порту це судно вказало порт призначення Бейрута в Лівані”, – уточнила уповноважена з прав людини.

Денісова нагадала, що викрадення продовольства з окупованих територій порушує Женевську конвенцію 1949 року про захист цивільного населення під час війни та військовим злочином відповідно до ст. 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

“Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час воєнного  вторгнення Росії в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини Росії в Україні”, – закликала омбудсменка.

Нагадаємо, офіційний представник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив, що США не схвалюють пропозиції країни-агресора РФ щодо зняття санкцій в обмін на розблокування доступу до українських портів.

Неонацисти у лавах армії Росії воюють в Україні — розбір

Три місяці війни: що тепер кажуть про неї росіяни

Читайте також: Ситуація на Донбасі: огляд журналістів “Дому” та UA

Прямий ефір