Окупанти брешуть про кількість “евакуйованих” жителів Херсона — пояснення голови МВА (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Росіяни заявили, що “евакуювали” із Херсона 70 тис. місцевих жителів. Проте, за оцінками міської влади, у місті до жовтня залишалося приблизно стільки ж людей. Якби така кількість населення справді була б вивезена, то Херсон би обезлюдів. Про це сьогодні, 28 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла начальниця Херсонської міської військової адміністрації (МВА) Галина Лугова.

За її словами, зважаючи на кількість людей, що залишаються в місті, а також цивільних автомобілів на вулицях, в рамках організованої окупантами “евакуації” виїхав мінімум людей. Лугова зазначає, що перед повномасштабним вторгненням РФ в Україну в Херсоні проживало 330 тис. людей, більшість із них виїхали після початку військових дій та окупації міста. Тому заяви окупантів про 70 тис. “евакуйованих” — брехня.

“Сальдо [Володимир Сальдо — колаборант, голова окупаційної адміністрації] звик завжди спотворювати факти та брехати. Те, що стосується, що з міста виїхало 70 тис., це не відповідає дійсності. Після виїзду людей з нашого міста на підконтрольну територію, у місті залишалося менше 100 тис. — близько 70-80 тис. Тоді в місті не мало залишитися жодного жителя. Але це ж неправда”, — прокоментувала Галина Лугова.

Читайте також: Вивіз пам’ятників та майна, депортація жителів — реалії окупованого Росією Херсона (ВІДЕО)

Прямий ефір