Одні тікають із країни, інші готові завдати собі каліцтв — як росіяни рятуються від мобілізації (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У середу росіяни в десятках міст РФ вийшли на мітинги під гаслами “Путіна в окопи” та “Ні війні”. І, як звичайно це закінчується в Росії, демонстрантів розігнала поліція. Людей жорстоко били, затримували та відвозили в автозаках. Тим часом чоловіки, які потрапляють під мобілізацію, намагалися залишити країну. Внаслідок цього на кордонах з’явилися величезні черги з машин, а аеропорти заповнені потенційними призовниками, що тікають від війни, повідомляє FREEДОМ.

У багатьох містах люди вийшли на мирні акції проти часткової мобілізації, оголошеної президентом Росії Володимиром Путіним 21 вересня. Поліція була готова до прояву протестних настроїв і затримала щонайменше 1342 особи у 38 містах. Затриманим чоловікам поліцейські роздавали повістки до військкомату.

“Повістки вручили затриманим в ОВС Соколина гора і Любліне. В ОВС району Марфіно зайшла людина в цивільному, яка каже, що зараз вручатиме повістки. До ОВС району Проспект Вернадського, за інформацією затриманих, приїхали співробітники військкомату”, — повідомили правозахисники проєкту “ОВД-Інфо” в Telegram.

Щоб уникнути мобілізації, багато росіян уже виїхали з країни. Але й зараз спостерігаються автомобільні черги на кордонах із Фінляндією, Грузією, Казахстаном, Монголією та іншими державами. У російських аеропортах ситуація така сама — усі намагаються залишити країну.

“Часткова мобілізація — одна з причин, через яку я тут (у Туреччині, — ред.). Дуже поганий крок, і, схоже, він може створити багато проблем багатьом громадянам Росії. Звісно, ​​я стурбований. Я не вірив, що наступним кроком буде мобілізація, і я відчуваю, що не багато росіян хочуть воювати, хочуть бути мобілізованими і хочуть йти до армії”, — сказав житель Росії Олексій.

Деякі російські військові, які були учасниками війни в Україні, не бажають повертатися на фронт і готові вдатися до найрадикальніших заходів — відрубати собі палець чи сісти у в’язницю.

“Я краще виберу в’язницю за відмову: відсиджу та вийду живим. Між смертю та в’язницею я вибираю в’язницю. Найрадикальніші заходи — відрубаю собі палець… Де ця перемога? Де потрібно встромити прапор, у якій країні? У Києві, у Вашингтоні? Летимо кудись, наступаємо, потім відступаємо. А в чому буде перемога? Просто, ніби людина пожила своє і хоче закінчити цей світ уже. Путін же сказав на з’їзді, що “ми хочемо перемовин, а вони не хочуть”. То зрозуміло, хто з тобою тепер розмовлятиме? Ти неадекватний”, — заявив колишній військовослужбовець РФ Олександр в інтерв’ю інтернет-виданню “Важные истории”.

“Сьогодні я був у військкоматі: мені неправильно заповнили документи (на звільнення), і я хотів поцікавитися щодо ветеранських виплат, які мені належать за законом, але яких так і не добився. Військком розповів, що першими забиратимуть тих, хто був у бойових діях… Мені сказав: “Чекай”. Ті, хто був на Україні та звільнилися за статтею, підуть першочергово. Я не чекаю, не хочу нікуди їхати. Моя дружина плаче, вона й так на мене довго чекала. Нам усе обіцяли, коли ми туди йшли, а на ділі не отримали нічого. Через це, в принципі, не хочу більше зв’язуватися з цією організацією півниковою”, — цитує колишнього військовослужбовця РФ Миколи інтернет-видання “Важные истории”.

Понад 300 тисяч осіб підписали петицію проти оголошеної Путіним часткової мобілізації у Росії. Її створили ще у квітні цьогоріч на тлі чуток про можливу мобілізацію. Тепер вона почала набирати обертів із новою силою.

“Ми, громадяни Росії, жінки та чоловіки, виступаємо проти загальної та часткової мобілізації. Законних підстав, виважених та аргументованих причин для її оголошення президент Володимир Путін не має і не може бути. У поточній ситуації невизначеності ми не готові наражати ні на моральну, ні на фізичну небезпеку чоловіків нашої країни — братів, синів, чоловіків, батьків і дідів”, — йдеться в петиції на сайті Change.org.

Почалися підпали військкоматів. Вночі горіли будівлі комісаріатів у Нижньому Новгороді та Санкт-Петербурзі, а під ранок коктейль Молотова прилетів до будівлі міської адміністрації у Тольятті. За словами міністра оборони РФ Сергія Шойгу, до армії призвуть 300 тисяч резервістів.

Читайте також: Методами вилову в РФ можуть набрати 1 млн мобілізованих, — Грабський (ВІДЕО)

Нагадаємо, вранці 21 вересня президент РФ Володимир Путін виступив зі зверненням до народу на федеральних телеканалах, в якому оголосив про часткову мобілізацію в Росії. Телеканал FREEДОМ зібрав реакцію світових політичних лідерів.

Читайте також: Керівництво Росії готується забрати до армії до мільйона чоловіків, настав час вибору, — Зеленський звернувся до громадян РФ

Прямий ефір