Керівництво Росії готується забрати до армії до мільйона чоловіків, настав час вибору, — Зеленський звернувся до громадян РФ

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Для громадян Російської Федерації зараз настав час вибору. Про це сьогодні, 22 вересня, заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні, інформує FREEДОМ.

“Для чоловіків у Росії це вибір загинути чи жити, стати калікою чи зберегти здоров’я. Для жінок у Росії вибір — втратити назавжди чоловіків, синів, онуків або спробувати захистити їх від загибелі, від війни, від однієї людини”, — сказав він.

Глава Української держави зазначив, що у містах Росії відбулися протести проти мобілізації — хай і не масові, але вони були й є. І це є показник. Не тільки в Москві та Петербурзі.

“Ми знаємо реальні настрої у регіонах Росії. Ми бачимо, що люди в Дагестані, Бурятії, інших національних республіках і областях Росії розуміють, що їх просто кинули. Кинули на смерть. Чому, наприклад, дагестанці чи будь-хто ще повинні гинути на Харківщині чи під Донецьком? Та тому, що одна людина у Росії так вирішила за всіх громадян Росії. Немає іншої причини. Так він хоче. Ви вже співучасники всіх цих злочинів, вбивств та тортур українців. Бо ви мовчали. Тому що ви мовчите”, — заявив Зеленський.

Він закликав вдуматися у кількість людей, яких хочуть забрати на війну проти України.

“Ми точно знаємо, що повістки на 300 тисяч осіб були надруковані та підписані заздалегідь, ще до того, як з’явилося це рішення щодо мобілізації. Наша розвідка це довела. Але російське керівництво готується забрати до армії до мільйона чоловіків — це головне, про що вони зараз замовчують. Ми знаємо, що вони братимуть усіх без розбору. Не лише військових у запасі, а будь-яких чоловіків. Будь-кого, кого так залякають, щоб він боявся ухилятися від війни більше, ніж загинути на війні”, — повідомив президент України.

Він нагадав, що вже 55 тисяч російських солдатів загинули на цій війні за пів року. Десятки тисяч поранені, скалічені.

“Бажаєте більше? Ні? Тоді протестуйте. Боріться. Тікайте. Або здавайтесь в український полон. Це — варіанти для вас, щоб вижити. Російські матері! Не сумнівайтеся, що діти верхівки вашої держави на війні проти України не будуть. Ті, хто ухвалюють рішення у вашій країні, бережуть своїх дітей. А ваших дітей навіть не ховають”, — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Чи не часткова, а справжня мобілізація: наслідки указу Путіна для росіян обговорюємо з експертами

Нагадаємо, вранці 21 вересня президент РФ Володимир Путін виступив зі зверненням до народу на федеральних телеканалах, в якому оголосив про часткову мобілізацію в Росії. Телеканал FREEДОМ зібрав реакцію світових політичних лідерів.

Прямий ефір