Методами вилову в РФ можуть набрати 1 млн мобілізованих, — Грабський (ВІДЕО)

Сергій Грабський. Скріншот: uatv.ua

Влада в РФ не думає про людей, адже може набрати ще гарматного м’яса в рамках часткової мобілізації. Методами вилову в Росії можуть набрати 1 млн мобілізованих. Про це сьогодні, 23 вересня, заявив військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косово та Іраку Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ.

За його словами, у РФ народ звик вірити офіційним заявам і не сприймає, що влада може брехати. Так, Грабський прокоментував брехливі цифри втрат армії РФ в Україні, озвучені Шойгу.

“Вони живуть таки в парадигмі Радянського Союзу, де такі речі були абсолютно об’єктивними. Вони не можуть прийняти того постулату, що влада може брехати. Простий приклад втрати Радянського Союзу у Другій світовій війні розпочиналися від 8-12 мільйонів, і наприкінці Радянського Союзу вже говорили про 70-80 млн осіб. Тому це абсолютно нормальна практика”, — заявив експерт.

Грабський вважає, що Росії вдасться мобілізувати 300 000 чоловік і навіть більше.

“Давайте виходити з об’єктивних цифр: населення Росії близько 140 мільйонів, мобілізаційний ресурс будь-якої країни розраховується близько 10% від чисельності населення, тобто 14 мільйонів. Виходить із цих 14 мільйонів зібрати потрібно менше 3%. На мою думку, завдання цілком здійсненне. Плюс є таке поняття, як депресивні регіони, де попри те, що особливого бажання йти до армії немає. Але людей, яким засвітила перспектива пограбувати та отримати чимало грошей, досить велика кількість знайдеться”, — зазначає Грабський.

Він вважає, що проблеми в РФ полягатимуть в іншому.

“Ці 300 000 справді активна частина населення, це робочі руки, які створюють якісь матеріальні блага та одномоментне виривання з економічної системи такої великої кількості людей — вплине на ситуацію всередині країни”, додав він.

Оскільки армія РФ не готувалася до такого масштабу війни, мобілізованим також бракує спорядження, заявив Грабський.

Читайте також: Президент РФ та його оточення думали про загальну мобілізацію, але їх зупинили, — Романенко (ВІДЕО)

Прямий ефір