Одна з найскладніших ситуацій на фронті — в районі Авдіївки, там зосереджено 40 тис. росіян: дані Селезньова

Карта війни 01.12.2023. Скріншот: deepstatemap.live

Ситуація в районі міста Авдіївка Донецької області є найбільш складною, російські окупанти використовують артилерію і танки. Погодні умови не надто впливають на характер бойових дій на Авдіївському напрямку. Про це сьогодні, 1 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Владислав Селезньов.

“Очевидно, що ситуація в районі Авдіївки є однією з найскладніших уздовж усієї 1450 кілометрової лінії бойових зіткнень. Ворог зосередив на цій ділянці фронту (відносно невеликій) близько 40 тисяч свого особового складу. Бронетехніка там присутня, але ворог її не так активно використовує. А активно використовує авіаційну техніку, зокрема бомбардувальники, за допомогою яких він запускає керовані авіабомби. І, відповідно, активно використовує артилерію. Щодо бронетехніки, противник використовує танки. За допомогою них він буквально розбирає укріпрайони українських Сил оборони безпосередньо в районі промзони — це східна частина Авдіївки, і на інших ділянках фронту”, — розповів він.

Експерт уточнив, що час від часу з’являється інформація, що ворог намагається взяти під контроль населений пункт Степове — це західна частина Авдіївки. Але щоразу по цьому району ефективно відпрацьовує українська артилерія, і противник буквально змушений тікати під градом українських снарядів у зворотному напрямку, ховаючись за лінією залізничного сполучення залізничної гілки, що прямує в бік Авдіївського коксохімічного заводу.

“У принципі, ситуація навколо Авдіївки за визначенням складна, тому що українським Силам оборони неможливо розгорнути безпосередньо на території цього міста-фортеці системи протиповітряної оборони. Це означає, що противник має можливість буквально впритул запускати авіаційні авіабомби, використовувати інші засоби авіаційного ураження. Ситуація складна”, — сказав Селезньов.

Він пояснив, погодні умови не впливають на інтенсивність ведення бойових дій, адже противник не так часто використовує саме бронетехніку.

“Ключова проблема, з якою нині стикаються українські Сили оборони, — це можливість стабільного забезпечення наших гарнізонів в Авдіївці за допомогою автомобільного транспорту. Дощі, які зараз перейшли вже у сніги, все ще не дозволяють стабілізуватися ґрунтам. У таких умовах використовувати дороги з ґрунтовим покриттям вкрай складно, до того ж відстань між краями горловини напівоточення українського гарнізону в Авдіївці становить близько 7 км. Це означає, що практично вся територія прострілюється. І це створює додаткові проблеми для наших логістів, яким необхідно своєчасно і в повному обсязі забезпечити всім необхідним наших захисників в Авдіївці”, — резюмував Владислав Селезньов.

Читайте також: Росіяни почали менше використовувати важку техніку, але активно застосовують авіабомби, дрони та “касетки”, — Барабаш

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби на Авдіївському напрямку ворог, за підтримки авіації, не полишає спроб оточити Авдіївку. ЗСУ тримають оборону, завдаючи російським окупантам значних втрат. Безуспішними були наступальні дії противника біля Степового, Новокалинового, Авдіївки, Тоненького, Сєверного, Первомайського Донецької області — Сили оборони відбили 20 атак.

Прямий ефір