Обурені — тисячі, здивовані — одиниці: як жителі Донбасу реагують на результати псевдореферендумів (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

П’ять днів поспіль на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях відбувалися псевдореферендуми. Охочих проголосувати було так мало, що людей зазивали всіма можливими способами, інформує FREEДОМ.

За словами експертів, цей псевдореферендум був максимально непідготовленим. Виборча комісія настільки не морочилася з підтасовуванням голосів, що просто кидала в скриньки порожні бланки, їх і підраховували перед камерами.

Але незважаючи на весь абсурд, окупаційна влада сміливо заявляє, що проголосувати за приєднання до Росії прийшло понад півтора мільйона людей. Як повідомляють у Луганській обласній військовій адміністрації, приблизно стільки людей було у виборчих списках ще до початку бойових дій у 2014 році. З того часу виїхали сотні тисяч людей. Тому цифри просто нереальні.

Більшість жителів Донбасу сміливо кажуть, що не визнають жодних “референдумів” та участь у них не брали.

На проведення так званих “референдумів” відреагував президент України Володимир Зеленський. Він зауважив, що після цього продовження будь-яких дипломатичних переговорів із Росією просто неможливе.

Проти незаконного референдуму виступили й переселенці із Донецької та Луганської областей. У багатьох підконтрольних Україні містах люди вийшли із плакатами та українською символікою. Вони мітингували проти насильницьких дій Росії на тимчасово окупованих територіях. І заявляли, що дуже хочуть повернутися додому, але у складі України.

Читайте також: Україна може застосовувати західну зброю в регіонах, де пройшли “референдуми Путіна”, – Блінкен

Прямий ефір