Оборонна співпраця, посилення ППО та “зерновий коридор”: Зеленський провів телефонну розмову з Шольцом

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 30 листопада, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Сторони обговорили подальшу оборонну співпрацю. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

Зеленський подякував за новий оборонний пакет від Німеччини, зокрема чотири системи IRIS-T, та багаторічну програму фінансової допомоги від Німеччини. 

“Разом із серйозним посиленням Німеччиною нашої ППО, це найкращі сигнали неослабної підтримки з боку вашої держави. Дуже ціную, що всі наші домовленості виконуються”, — сказав він.

Співрозмовники обговорили поточну ситуацію на полі бою. Так, президент розповів про ранкове відвідання Куп’янська на Харківщині, а також Херсона, Миколаєва та Одеси напередодні. 

Окремо він поінформував про безпекову ситуацію в Чорному морі, функціонування “зернового коридору” та заходи, необхідні для подальшого захисту цивільного судноплавства в цьому регіоні. 

Зеленський подякував за участь Німеччини в імплементації української формули миру, зокрема за делегування представника ФРН на зустріч радників на Мальті та готовність приєднатися до наступних консультацій. 

Він також наголосив на важливості забезпечення єдності всередині Європейського Союзу щодо ухвалення рішення про початок переговорів про приєднання України до ЄС, а також щодо виділення 50 млрд євро допомоги на наступні роки.

Крім цього, лідери скоординували позиції перед майбутніми двосторонніми та багатосторонніми заходами на різних рівнях.

Читайте також: Як Євросоюз планує збільшити обсяги військової допомоги Україні — заяви керівників ЄС

Нагадаємо, найближчими тижнями буде укладено нові контракти на виробництво снарядів для України. Про це на щорічній конференції Європейського оборонного агентства заявив верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель

Прямий ефір