У ЄС заявили про нові контракти на виробництво снарядів для України — що відомо 

Жозеп Боррель. Фото: newsroom.consilium.europa.eu

Найближчими тижнями буде укладено нові контракти на виробництво снарядів для України. Про це сьогодні, 30 листопада, на щорічній конференції Європейського оборонного агентства заявив верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ.

“Я хочу подякувати Європейському оборонному агентству за його роботу з організації спільної системи закупівель, у межах якої сім держав-членів уже зробили розмітку рамкових контрактів, і найближчими тижнями буде підписано інші, щоб досягти мети — виробництва 1 млн боєприпасів. Як ми вже давно говорили, потрібно зробити набагато більше для досягнення цієї мети. Ми її ще не досягли”, — сказав Боррель. 

Він нагадав, що європейські армії надали Україні зі своїх запасів близько 300 тис. снарядів. 

“Але ми повинні використати, а можливо, і перенаправити експорт, оскільки важлива частина нашої продукції експортується в треті країни. І, можливо, набагато актуальніше забезпечити Україну, тому що деякі види цієї продукції підходять їй”, — сказав дипломат.

Читайте такожСкільки снарядів отримала Україна з обіцяних ЄС поставок, розповів Кулеба

Нагадаємо, у березні Європейська Рада оголосила про плани поставити в Україну 1 млн снарядів протягом наступних 12 місяців. План постачання передбачав надання наявних запасів снарядів, організацію закупівлі та розвиток промислових потужностей для їхнього виробництва.

Прямий ефір