Нинішня війна на території України підведе риску під радянськими запасами зброї, — Попович

Знищена російська техніка. Фото: Facebook/93 ОМБР

Китай дуже серйозно і дуже посилено копіював радянську техніку, і її покращував. Багато в чому це скопійована радянська техніка — і танки, і літаки. Але відкритого рішення Пекіна про постачання військової техніки Росії не буде. Якісь приховані постачання подвійного призначення, контрабандні, сірі схеми не відкидаються. Таку думку сьогодні, 21 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий оглядач Денис Попович.

“Тут треба враховувати те, що і Радянський Союз, і Росія постачала китайцям свою техніку. Тому, загалом-то, вони цілком сумісні. І якщо буде ухвалено рішення постачати військову техніку в розпорядження Росії і боєприпаси, це може бути досить швидко організовано, особливих проблем не буде. Інша річ, чи буде ухвалено таке рішення? Це, звичайно, ми дізнаємося пізніше, за результатами візиту голови Сі до РФ. Але я наважуся припустити, що таке рішення (про відкриті масовані постачання боєприпасів і військової техніки, так званий китайський лендліз) не буде ухвалено з однієї простої причини. По-перше, ми чуємо про те, що голова Сі просуває мирний план, тобто він виступає за завершення війни на території України, а просування мирного плану саме по собі виключає постачання військової техніки”, — сказав він.

По-друге, додав оглядач, дуже багато чого пов’язано в економічному плані між Китаєм і США, між Китаєм і Європою.

“Я не думаю, що Китай ризикуватиме цими економічними зв’язками, цими можливостями заради конкретно військової допомоги РФ, яка, в принципі, має бути досить об’ємною і з невідомим підсумком. Тобто невідомо, скільки допоможе Росії китайська військова допомога”, — каже Попович.

Водночас, за словами оглядача, союзником Росії, який не боїться західних санкцій, може стати стаття Північна Корея, яка має досить багато зразків радянського озброєння і могла б постачати його РФ.

“Я назву одну тільки державу — Корейська Народно-Демократична Республіка. Ось їм байдуже [на санкції]. У них теж насправді є досить багато зразків радянського озброєння, у них дуже багатий асортимент артилерії і реактивних систем залпового вогню, ствольної артилерії. Вони дуже багато зробили для себе, жертвуючи разом із цим добробутом суспільства, там усе кинуто на збройні сили. І корейцям, загалом, було б наплювати на міжнародні санкції, і вони могли б теж теоретично постачати зброю в розпорядження РФ. Але поки даних про це немає”, — розповів Попович.

Також, на його думку, Росія може задіяти і радянську зброю з країн Африки.

“Так, може, цілком. Вони підмітають уже світ. Були відомості про те, що американські емісари, які шукали світом озброєння радянського зразка, щоб передати до України, стикалися в одних і тих самих державах із російськими емісарами, які прибули туди з тією самою метою. Тобто пошуки тривають, але ми бачимо, що радянського озброєння у світі залишилося не дуже багато. І ось ця ось війна, яка зараз палахкотить на нашій території, вона, вочевидь, підведе риску під тими радянськими запасами, суто радянськими запасами, тобто не китайська модернізація, не корейський варіант, а суто радянські запаси, які залишалися у світі як спадщина Радянського Союзу”, — резюмував Денис Попович.

Читайте також: На скільки ЗСУ вистачить мільйона західних снарядів — оцінка військового оглядача

Прямий ефір