На скільки ЗСУ вистачить мільйона західних снарядів — оцінка військового оглядача

ЗСУ. Фото: mil.gov.ua

Мільйона боєприпасів, які передасть Євросоюз, вистачить Збройним силам України (ЗСУ) на кілька місяців ведення війни. Україна також налагодила виробництво снарядів, проте темпи поки що невеликі. Про це сьогодні, 21 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий оглядач Денис Попович.

“Порахуймо, що це за мільйон [західних боєприпасів] такий. Якщо будемо брати з боку Росії, яка витрачає дуже багато боєприпасів для ведення війни, це 20-30 тисяч одиниць на добу. Легко можна перемножити. 10 діб — 200-300 тисяч. Відповідно, місяць — це мільйон. Це для Російської Федерації. Ми витрачаємо в рази менше. Були підрахунки 5-7 тисяч. І знову-таки математично можна підрахувати 10 діб — це 50 тисяч. Далі можна розрахувати, що цей мільйон для нас. Тобто це кілька місяців фактично безперервного використання боєприпасів у тих темпах, які є в нас”, — сказав він.

Також військовий оглядач розповів про ситуацію зі снарядами для радянського озброєння.

“Була інформація про те, що Україна налагодила виробництво боєприпасів 152 і 122, було таке визначення, на базі наших партнерів країн-членів НАТО. Плюс також була інформація про те, що на чеських потужностях розгортається стара виробнича лінія з виробництва снарядів радянських калібрів, які спрямовуватимуться на потреби ЗСУ. Там звучали цифри 100 тисяч, по-моєму, на рік, боюся помилитися. Потрібно подивитися точніше, але так чи інакше темпи виробництва збільшуються”, — каже Попович.

Він підтвердив, що такі боєприпаси, безумовно, потрібні, поки Україна не перейшла повністю на озброєння НАТО.

“У нас дуже багато гармат радянського зразка. Легше порахувати, скільки в нас натовського калібру. Насправді були конкретні підрахунки, скільки нам надіслали гармат М777 — це американські гармати. Є підрахунки, скільки нам надсилали гаубиць 155 самохідних, і “Цезар”, і Panzerhaubitze 2000, і “Арчер”, і “Краб”, польські самохідні гаубиці. Воно обчислюється сотнями. Їх не так багато порівняно з тими знаряддями, які ми все ще використовуємо, які дісталися у спадок від Радянського Союзу”, — зазначив Попович.

Також військовий оглядач назвав підприємства, які займаються виготовленням снарядів.

“Німецький Rheinmetall. Там вони також заявляли про збільшення виробництва. Чеські, болгарські, вочевидь, можуть бути й польські заводи, які залишилися знову-таки у спадок від країн Варшавського договору. Тобто зараз це виробництво відновлюється, і воно також буде спрямоване на потреби ЗСУ. Я маю на увазі в цьому випадку і натовське, коли ми говоримо про Rheinmetall, і радянський калібр, коли ми говоримо про країни колишнього Варшавського договору”, — резюмував Денис Попович.

Читайте також: Мільйон снарядів для України — подробиці плану постачання Євросоюзу (ВІДЕО)

Прямий ефір