Новий наступ Росії на Україну — ймовірні терміни і плани назвав експерт

Сергій Грабський. Фото: novynarnia.com

Імовірною датою нового наступу Російської Федерації на Україну є 24 лютого, але динаміка на фронті розвивається так, що терміни можуть зміщуватися на пізніші дати. Таку думку сьогодні, 30 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Сергій Грабський.

Він зазначив, що всі попередні дії РФ дають змогу прогнозувати і прив’язуватися до якихось дат.

“Але водночас потрібно розуміти, що динаміка на фронті розвивається таким чином, що ці дати можуть зміщуватися, і здебільшого вони зміщуватимуться на пізніший термін. Звичайно ж, не можна не передбачити того варіанту, що противник може просто спробувати навіть без остаточної готовності здійснити свої плани і почати трошки раніше. Але, загалом, так, ми можемо орієнтуватися саме на ці дати, як на відносно ймовірну дату початку таких наступальних операцій”, — сказав Грабський.

На його думку, наразі перелом у російсько-українській війні вже пройдено, і противник не здатний створити одночасний тиск на всій лінії фронту. Через це можна говорити тільки про окремі ділянки, де російська окупаційна армія може проявляти активність.

“До таких ділянок можуть належати, найімовірніше — це донецька ділянка, і особливо район Бахмута — там, де ми і зараз ведемо запеклі бої. Загрозливим напрямком може бути Луганський напрямок, де противник зосереджує досить серйозні ресурси. І ми про це знаємо і створюємо ешелоновану оборону в готовності відбити його наступ і перейти в контрнаступ. Ну і, безумовно, Запорізький напрямок, який, ну, очевидно, є для противника теж важливим. Але там для нього ситуація виглядає ще більш сумно, якщо можна так сказати. Тому що постійний вплив вогневих засобів українських Сил оборони не дає їм просто можливості зосередити достатню кількість військ. Тому там можуть бути якісь демонстративні дії”, — сказав Грабський.

Він також зазначив, що противник уже втратив свої найпідготовленіші сили і переходить у режим роботи мобілізаційної армії — збирає людей у великі маси військ і намагається їх оснастити.

Читайте також: “Наполеонівські” плани з походами на Київ можна повністю відкинути, — Дикий про новий наступ армії РФ

Прямий ефір