Нові санкції проти РФ: до чого готуватися Путіну, розповів експерт енергетичного ринку

Добыча нефти. Иллюстративное фото: fbc.ua

Євросоюз готує вже десятий пакет антиросійських санкцій. Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на економічному форумі в Давосі. Вона зазначила, що ЄС запровадив найдієвіші санкції проти РФ за всю історію, внаслідок яких російська економіка зіткнулася з десятиліттями регресії, а її промисловість залишилася без сучасних критичних технологій. Вже цього року Кремлю доведеться глибоко занурювати руки у Фонд національного добробуту, який у Російській Федерації створювали протягом десятиліть. Про це сьогодні, 20 січня, в ефірі телеканалу  FREEДОМ розповів експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.

“Скорочення доходів можливе лише тоді, коли діє комплекс, вся система нафтогазових санкцій. Насамперед вплив надає ембарго на постачання нафтопродуктів, яке почне працювати з 5 лютого. Саме ці заходи є визначальними. Решта це швидше доповнення до тих основних санкцій, які були введені ще минулого року і запрацювали з 5 грудня, і запрацюють з 5 лютого щодо нафтопродуктів”, — сказав експерт.

За його словами, санкції призводять до того, що російські вуглеводні стають токсичними на світовому ринку.

“Компанії знаючи, що вони можуть потрапити під вторинні санкції, навіть якщо й купують російську нафту, то вимагають знижок. І російський уряд зараз змушений визнати збільшення цієї знижки щодо маркерних сортів, зокрема сорту нафти Brent”, — додав Рябцев.

Експерт наголосив, що зараз російська нафта торгується чи не вдвічі дешевше, ніж решта маркерних сортів. І це якраз є основною проблемою для Російської Федерації та основним драйвером скорочення її доходів.

“Якби Росія продавала нафту по 115 доларів за барель, то тоді вона могла б компенсувати всі витрати бюджету. Однак зараз Росія продає нафту за ціною 45 доларів за барель. І це означає, що справді не виключено, що вже цього року доведеться глибоко занурювати руки до того Фонду національного добробуту, який у Російській Федерації створювався протягом десятиліть”, — сказав експерт.

Читайте також: 10-й пакет антиросійських санкцій: як ЄС готується завдати нового удару по економіці РФ

Прямий ефір