Нові факти розправ з неугодними Кремлю росіянами та будівництво СІЗО, площею 22 гектари — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Члена правозахисної організації “Меморіал” Бахрома Хамроєва засудили до 14 років колонії у справі про “тероризм” за захист тих, кого обвинувачують за тією ж кримінальною статтею. Із цього терміну 11 років Хамроєв проведе в колонії суворого режиму. Сам він пов’язує переслідування з правозахисною діяльністю, яке почалося задовго до арешту і фінального вироку, інформує FREEДОМ.

Засудили за тероризм того, хто захищав росіян у подібних звинуваченнях. Правозахиснику Бахрому Хамроєву дали 14 років колонії. Приводом для обвинувачення члена “Меморіалу” стали його пости в соцмережах про переслідування мусульман і масові кримінальні справи щодо діяльності організації “Хізб ут-ТахрірІр”, а також його скарги і клопотання до судів, зокрема до Європейського суду з прав людини.

“Бахром захищав людей. Він не дивився, чи з “Хізб ут-Тахрір” вони, багаті чи бідні, він усіх захищав. Влади не боявся і критикував її”, — каже дружина правозахисника Зухра Хамроєва.

Затвердила генеральна прокуратура й обвинувачення медіа-менеджеру Іллі Красильщику, обвинуваченому в поширенні “фейків” про російську армію. Красильщик перебуває за межами Росії. Міністерство внутрішніх справ (МВС) оголосило його в міжнародний розшук. 

“Те, що буде з народом, дуже залежить від того, чи можна буде якось мінімально відновити те, що називається громадянським суспільством, коли є якісь способи висловлення власної думки”, — вважає голова проекту “Служба підтримки” Ілля Красильщик.

Не обов’язково бути правозахисником або активістом, щоб сісти до в’язниці або отримати штраф. Навіть розказаний сон або невдала фраза в Instagram теж нібито може стати загрозою для безпеки Росії.  

Так, жителя Чити, який раніше мав необережність поділитися своїм сном про президента України, оштрафували на 120 тис. рублів у справі про повторну “дискредитацію” армії Росії. Привід: Іван Лосєв розмістив антивоєнний підпис у соціальній мережі. 

А житель Оренбурзької області Андрій Колесников, на думку слідства, реабілітував нацизм, зробивши репост публікації про співпрацю СРСР із фашистською Німеччиною і “російський фашизм”.

“Ми вважаємо, що Колесникова переслідують неправомірно. На наш погляд, дискусія на історичні теми, навіть якщо вона містить вільну або некоректну інтерпретацію фактів і різкі оцінки, не повинна ставати приводом для кримінального переслідування, якщо тільки не супроводжується закликами до насильства, ненависті та дискримінації, а таких закликів у публікації не було”, — з публікації інформаційно-аналітичного центру “Сова”.

Піддавати репресіям громадян у Росії, мабуть, збираються зі ще більшим розмахом. У Приморському краї, в районі села Кневичі, мають намір побудувати місто-СІЗО, площею 22 гектари. Майбутнім арештантам обіцяють комфортні умови. Наприклад, приміщення на одного заарештованого збільшать із 4 до 7 кв. метрів, до комплексу увійдуть прогулянкові зони, спортивні майданчики, приміщення для зустрічей із родичами, а також — житло для співробітників.

“Це буде ціле велике містечко, до якого будуть включені режимні корпуси, будівля управління, спортзал, їдальні, швейний цех. Планується два житлових будинки, склади і котельні”, — розповів начальник капітального будівництва та ремонту ГУФСВП Росії по Приморському краю Сергій Шипілов.

Очікується, що вже 2027 року в Росії почнуть будувати нове казенне житло для опозиційно налаштованих росіян.

Читайте також: “Умисно поклала квіти”: за що у РФ можна потрапити під репресії (ВІДЕО)

Прямий ефір