Нормандський формат розблокували: про що домовилися радники за 8 годин переговорів (ВІДЕО)

Фото скріншот відео UA

Вчора у Парижі завершилася зустріч радників лідерів Нормандського формату. Вона тривала майже 8 годин – втричі довше, ніж планувалося. За її результатами представник України – голова Офісу президента Андрій Єрмак – анонсував нову зустріч радників “нормандської четвірки” вже за два тижні.

Про це повідомляє UA.

Також глава ОП назвав позитивним сам факт відновлення Нормандського формату, зазначивши, що під час зустрічі був проведений аудит виконання домовленостей.

“Відбулася дуже змістовна непроста розмова, такий аудит того, що ми на сьогодні маємо, аудит виконання як Мінських домовленостей, так і домовленостей Нормандського формату від 2019 року”, – розповів Єрмак.

Головним досягненням зустрічі, за словами голови Офісу президента України, стала підтримка усіма учасниками зустрічі сталого режиму припинення вогню, який має діяти без будь-яких умов. Водночас сторони задекларували розбіжності у трактуванні Мінських угод.

“Сторони абсолютно відкрито задекларували, що існує багато розбіжностей між Україною та Російською Федерацією й у виконанні Мінських домовленостей, й у трактуванні Мінських домовленостей. Але водночас є бажання працювати над цими розбіжностями”, – наголосив Єрмак.

Також, за його словами, сторони погодилися, що робота у підгрупах Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України має продовжуватися.

Хоча питання деескалації біля українських кордонів не було темою зустрічі радників “нормандської четвірки”, але українська сторона неодноразово наголошувала на необхідності зниження напруженості.

“Безумовно, ми порушували це питання під час зустрічі. Із самого початку зустрічі я наголосив, що ми зустрічаємося у тривожний час, коли навколо українських кордонів перебувають біля 100 тис. російських солдат. І це, дійсно, є нині загрозою. Але сьогодні наша дискусія була навколо все ж таки війни, яка відбувається на Донбасі, навколо Мінських домовленостей, навколо усього того, що розглядається в Нормандському форматі”, – зазначив Єрмак.

Водночас голова Офісу президента наголосив, що доніс до учасників зустрічі сподівання України на деескалацію.

“Я абсолютно чітко заявив, що сьогодні ми очікуємо деескалації не лише щодо окупованих територій, а взагалі деескалації навколо українських кордонів”, – заявив Єрмак.

За підсумками зустрічі було узгоджене фінальне комюніке. Єрмак наголосив, що це перший документ у Нормандському форматі, який вдалося узгодити з грудня 2019 року, і анонсував продовження роботи.

“Наступна зустріч відбудеться незабаром, десь за 2 тижня, у Берліні. Ми домовилися про продовження цього діалогу. Робота триває. Україна, як завжди, готова до переговорів, до зустрічей 24/7. Тому що для нас, для президента Зеленського, для усієї команди ціль – припинення війни, повернення наших територій, а сьогодні – й зняття тієї напруженості, яка є. Деескалація навколо українських кордонів – є пріоритетом”, – повідомив голова президентського офісу.

Нагадаємо, 26 січня у Парижі відбулися переговори політичних радників глав країн-учасниць “нормандської четвірки”. Вперше за довгий час зустріч була в очному форматі. Представники України, Франції, Німеччини та Росії мали обговорити врегулювання ситуації на Донеччині.

Читайте також: Дату зустрічі радників лідерів Нормандського формату назвав Єрмак

Прямий ефір